Nogometaši Tottenhama pobijedili su Fulham u 23. kolu engleske Premier lige 2-0, a značajan je pečat na nova tri boda Spursa stavio hrvatski reprezentativac Luka Modrić...

Naš je veznjak u 27. minuti u šesnaestercu na čudesan način oteo loptu Bjørnu Riiseu. Norvežanin je gradio loptu tijelom, ali Modrić mu je prišao s leđa i prebacio mu loptu preko glave, a potom sjajno iz zraka asistirao Peteru Crouchu koji je doveo Spurse u vodstvo.

Imao je Modrić u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena priliku za 2-0 nakon što je još jednom briljantnom fintom izbacio iz igre obrambenog igrača Fulhama, ali je loptu poslao nekoliko centimetara iznad vratnice.

U drugom je poluvremenu, u 60. minuti pobjedu Tottenhama potvrdio David Bentley pogotkom iz slobodnog udarca, nakon što se lopta odbila od živog zida. Vedran Ćorluka i Luka Modrić odigrali su svih 90 minuta za Spurse u čijem kadru zbog bolesti nije bilo Nike Kranjčara.

Bolton je do pete pobjede u Premiershipu došao protiv Burnleyja (1-0). Menadžer Boltona Owen Coyle tako je zapaprio svome donedavnom klubu, poslavši ga u zonu ispadanja iz koje je sam pobjegao. Ivan Klasnić je igrao za Bolton do 52. minute kada ga je zamijenio Johan Elmander.

Liverpool je novi kiks doživio kod Wolverhamptona. Redsi unatoč povratku Stevena Gerrarda nisu uspjeli slomiti otpor slabašnog domaćina, završilo je 0-0.