Nogometaši Napolija pobijedili su Juventus 3-1 na svom stadionu Sao Paolo u posljednjoj utakmici 30. kola Serije A i tako prekinuli niz od osam uzastopnih prvenstvenih utakmica bez slavlja...

Kako je krenula utakmica s Juventusom činilo se da će Napoli ponovo propustiti upisati tri boda, budući je torinski sastav poveo već u 7. minuti nakon što je Giorgio Chiellini zabio iz neposredne blizine glavom na asistenciju Alessandra Del Piera.

Vodstvom gostiju otišlo se na odmor, a u nastavku su domaćini zaigrali puno kvalitetnije. Tako je već u prvoj minuti drugog poluvremena Jonathan Zebina oborio Fabija Quagliarellu u kaznenom prostoru, te je dosuđen jedanaesterac za Napoli. Izvođenju je pristupio Slovak Marek Hamšik, ali je njegov udarac odsjeo na gredi.

Međutim, Hamšik se iskupio već u 50. minuti kada je glavom iskosa s desne strane zabio nakon ubacivanja Quagliarelle svoj 10. gol ove sezone. Nastavio je Napoli potom pritiskati gol Juventusa što je urodilo plodom u 72. minuti, a ovoga su puta Hamšik i Quagliarella izmjeniti uloge, pa je Talijan bio strijelac, a Slovak asistent.

Točku na i postavio je Argentinac Ezequiel Lavezzi golom iz sredine kaznenog prostora u desni kut vratara Alexandera Manningera nakon proigravanja Huga Campanara.

Ovom pobjedom Napoli je preskočio Juve na šestom mjestu prvenstvene ljestvice zbog bolje gol razlike. Torinskom je klubu ovo bio treći uzastopni poraz (uključujući i Europa ligu), te čak 11. ovosezonski u Seriji A.