Na Afričkom kupu nacija odigrana je još jedna vrlo loša utakmica, u kojoj je s minimalnih 1-0 Alžir stigao do prve pobjede u skupini A.

Loš nogomet obilježio je prvih pet dana Afričkog kupa nacija. Nakon prve uzbudljive utakmice između Angole i Malija, koja je završila 4-4, sve ostalo bilo je užasno. No, definitivno najgoru utakmicu dosadašnjeg tijeka turnira odigrali su Mali i Alžir, u drugom kolu skupine A.

Dvoboj u kojem ekipe nisu bile u stanju povezati tri točno dodavanja odlučio je Alžirac Halliche potkraj prvog dijela, koji je neometan iz blizine nakon prekida poslao loptu u praznu mrežu. Vratar Diakite proletio je u prazno. Bio je to ujedno i jedini udarac u okvir gola na utakmici, jedina akcija koja je imala smisla.

Maliju nisu pomogle ni zvijezde Primere: Seydou Keita iz Barcelone te Freddie Kanoute iz Seville. Spektakularan preokret iz 1. kola nisu Malijci ponovili, te sad imaju samo bod iz dvije utakmice.

Domaćini kontinentalnog prvenstva Afrike, nogometaši Angole, pobijedili su pred 48.000 gledatelja na stadionu Cidadela u Luandi Malavi 2-0 u srazu drugog kola A skupine Kupa nacija...

Oba su gola djelo njihovih najboljih nogometaša, napadača Amada Flavija (48. minuta) i Goncalvesa Manucha (54.), nekoć igrača Manhester Uniteda. Flaviju je to bo treći, Manuchu drugi gol u drugom nastupu Angole na Kupu nacija.

Otpor Malavija slomili su domaći unutar samo šest minuta igre u drugom poluvremenu.