Nogometaši Catanije pobijedili su u prvoj utakmici 28. kola Serije A prvaka Intera na svom travnjaku 3-1 nanijevši milanskom klubu treći i najteži ovosezonski poraz...

Domaći su preokrenuli 1-0 vodstvo gostiju iz 54. minute, u koje je Mourinhovu momčad doveo Argentinac Diego Milito svojim 16. prvenstvenim pogotkom. Asistirao mu je Maicon kojeg je u sprintu po desnoj strani sjajnom dugom loptom pronašao Wesley Sneijder.

Sicilijci su, međutim, počeli dominirati travnjakom, pa je u 74. minuti argentinski centarfor Maxi Lopez izjednačio nakon dodavanja Alvareza s desne strane. S blokom ispred Argentinca zakasnio je Lucio.

Nesmotreni Ganac Sulley Muntari donio je svojoj momčadi poraz. Najprije je u 80. minuti zaradio žuti karton zbog oštrog prekršaja, da bi minutu potom dobio i drugi zbog igranja rukom u 16-ercu. On je morao izvan igre, a Mascara je udarcem u Panenkinu stilu matirao Julija Cesara.

Konačan je rezultat u posljednjoj minuti utakmice postavio Martinez. Brazilac Lucio najprije je promašio loptu u skoku, onda je izgubio duel s Martinezom, a napadač momčadi Siniše Mihajlovića na koncu je gurnuo loptu u mrežu ispod istrčalog Cesara.

Siniša Mihajlović tako je svom bivšem klubu nanio vrlo neugodan poraz. Uzdrmanom Interu sada slijedi teško gostovanje kod Chelseaja u uzvratnom dvoboju osmine finala Lige prvaka, a Milan se nedjeljnom pobjedom na San Siru protiv Chieva može gradskom rivalu primaknuti na svega bod zaostatka.

Mourinhov sastav je definitvno u krizi. U posljednjih šest prvenstvenih kola njegovi su puleni upisali samo jednu pobjedu uz četiri remija i ovaj poraz. Niti ovom prilikom Portugalac zbog svoje suspenzije nije mogao voditi momčad s klupe.

Portugalski strateg, podsjetimo, i dalje odrađuje suspenziju zbog kritiziranja sudaca tijekom i nakon utakmice protiv Sampdorije. Svoju momčad ne smije voditi s klupe, a u Cataniji nije mogao sjediti ni na tribinama. Policija se, naime, bojala za njegovu sigurnost, a kako nisu znali kamo s njime, odlučili su ga smjestiti uza sebe. Točnije, u prostoriju iz koje nadziru događaje na travnjaku i tribinama.