U sudaru divova u najpoznatijoj utakmici na svijetu Barcelona je još jednom dokazala moć...

Dugo iščekivani 'El Clasico', najveći derbi španjolskog, a vjerojatno i svjetskog nogometa, i četvrti je put zaredom pripao Barceloni koja je na Santiago Bernabeuu slavila s 2-0 u 31. kolu Primere.

Da ponovno igraju najbolji nogomet na svijetu, nogometaši Pepa Guardiole potvrdili su i protiv najvećeg rivala, zadavši mu udarac pred njegovim navijačima, baš kao i prošle sezone kada su projurili Madridom, deklasiravši domaćina sa 6-2. Ovaj su put Katalonci ipak bili nešto blaži, ali i tih je 2-0 bilo i više nego dovoljno za skok na prvo mjesto.

Sedam kola prije kraja imaju tri boda više od Reala koji je uoči ove utakmice nanizao 12 pobjeda u Primeri i svih 15 na domaćem terenu ove sezone, ali rješenje za Barçu ponovno nije imao.

Treba li uopće spomenuti da je ponovno briljirao Lionel Messi, ali uz sebe je imao podjednako sjajnog Xavija. Upravo je ovaj dvojac kreirao vodstvo Guardioline momčadi u 33. minuti utakmice. Messi je odigrao dupli pas sa Xavijem, ušao u kazneni prostor gdje je primio loptu na prsa, riješio se Raula Albiola i desnicom matirao Ikera Casillasa.

Argentincu je to bio jubilarni 40. pogodak za Barcelonu ove sezone u svim natjecanjima, a 27. u prvenstvu čiji je prvi strijelac. Ujedno je bio precizan u tri od posljednja četiri 'El Clasica'.

Pokušavao je Real izjednačiti preko Higuaina, Marcela, Ronalda..., ali u 56. minuti je uslijedio novi šok za domaće navijače. Xavi je izvrsnim pasom pronašao Pedra koji je pobjegao Arbeloi i s vrha šesnaesterca preciznim udarcem poslao loptu iza istrčalog Casillasa. Rezultat se nije promijenio do kraja utakmice unatoč nekoliko opasnih situacija na obje strane.

Barcelona je tako došla do 62. pobjede u velikim derbijima, sada ih ima šest manje od Reala, dok je 30 utakmica završilo neodlučenim ishodom.