VIDEO Maradona srušio Njemačku pa likuje: 'Kakva pobjeda!'

Diego Armando Maradona sa svojom Argentinom nastavlja nizati uspjehe u prijateljskim ogledima na europskom tlu. U srijedu je Argentina u minhenskoj Allianz Areni pobijedila Njemačku 1-0...

U kvalifikacijama za SP Argentina je imala grdnih problema osigurati plasman na jug Afrike, no u prijateljskim ogledima nižu pobjede. Podsjetimo da su dosad već u Europi bili bolji od Francuske, Škotske i Rusije.

Suvisliji nogomet se u Münchenu igrao u prvom dijelu koje je okončano pogotkom Gonzala Higuaina u nadoknadi vremena. Higuain je prevario na tridesetak metara istrčalog njemačkog vratara Renea Adlera, zaobišao ga, te uputio loptu u nebranjenu mrežu.

U drugom dijelu su Nijemci napadali, primorani zbog zaostatka, dok je Argentina odigrala nastavak kao da je riječ o natjecateljskom ogledu. Malo su zalazili na suparničku stranu, već su se orijentirali na obranu. U prvom dijelu, pak, posebno se istaknuo Angel di Maria, koji je bio najaktivniji igrač na terenu. Jednom je nakon soloprodora pogodio gredu domaćih vratiju, a nekoliko puta se lijepo ubacivao u gol-šanse.

Njemačka, pak, od 1990. godine i pobjede u finalu SP-a u Italiji (1-0, pogodak Brehmea iz jedanaesterca) čeka pobjedu protiv Argentine u osnovnih, 90 minuta igre.

'Opet mogu biti ponosan na svoje nogometaše. Odigrali su novu odličnu utakmicu protiv velikog suparnika kao što je Njemačka,' izjavio je Maradona nakon utakmice.

Nadovezao se na njega kapetan momčad Javier Mascherano.

'Odigrali smo odlično prvo poluvrijeme. Svatko od nas je bio na željenoj razini. U drugom nismo bili toliko aktivni i zbog rezultata, ali i suparnika koji je jak. No, na kraju, kada se podvuče crta, bili smo na visini zadatka.'