Nogometaši Tottenhama u drugoj su pripremnoj utakmici u SAD-u svladali New York Red Bullse s 2-1, a premijerni gol u dresu američke momčadi zabio je Thierry Henry...

Nekadašnja zvijezda Arsenala i Barcelone i donedavni francuski reprezentativac na svoju je prvu utakmicu za novi klub stigao - vlakom. Želio je na taj način, tvrdi, osjetiti duh New Yorka i družiti se s ljudima.

'Došao sam do stadiona vlakom, zajedno s prijateljima i navijačima. Za mene je to bio najbrži način dolaska na utakmicu. Bilo je odlično', objasnio je 32-godišnji napadač koji je prošli tjedan došao iz Barcelone.

I već je u prvoj utakmici za novi klub oduševio nešto više od 20.000 navijača koliko ih se okupilo na Red Bull Areni. Nakon što je Estonac Joel Lindpere u 26. minuti provukao loptu kroz noge Alanu Huttonu i ubacio s lijeve strane, Henry je u sredini bio spretniji od našeg Vedrana Ćorluke i svladao Carla Cudicinija.

No, Spursi, za koje su od početka utakmice igrala i preostala dvojica hrvatskih reprezentativaca Luka Modrić i Niko Kranjčar, uspjeli su u drugom poluvremenu preokrenuti. Najprije je nakon kornera u 62. minuti izjednačio Robbie Keane, da bi deset minuta kasnije Gareth Bale iskoristio pogrešku Jeremyja Halla i donio pobjedu Londončanima.

Ćorluka je odigrao samo prvo poluvrijeme i to na poziciji središnjeg braniča, Kranjčar je ostao u igri do 70. minute, a Modrić šest minuta duže.

Tottenham sljedeću utakmicu igra u nedjelju na istom stadionu protiv lisabonskog Sportinga.