Svojim četvrtim prvenstvenim pogotkom ove sezone hrvatski je nogometaš Igor Budan sudjelovao u pobjedi svoga Palerma protiv Fiorentine (3-0) u 21. kolu talijanske Serije A...

Nekadašnji napadač Rijeke u igru je ušao u 53. minuti umjesto Urugvajca Abela Hernandeza, a već je pet minuta kasnije bio strijelac za konačnih 3-0.

Miccoli je izveo slobodni udarac s lijeve strane, nabacio je u šesnaesterac, Liverani je glavom proslijedio loptu do Budana koji je volejom iz okreta matirao Freya. Prije toga je u prvom poluvremenu s dva pogotka Fiorentinu 'načeo' spomenuti Hernandez. Palermu je to već sedma prvenstvena utakmica u nizu bez poraza, a nedjeljnom je pobjedom preskočio neuvjerljivi Juventus.

Još je impresivniji niz Napolija, momčad Waltera Mazzarrija došla je do 14. uzastopnog dvoboja u kojem ne zna za poraz. Pogocima Christiana Maggija u sučevoj nadoknadi prvog poluvremena i Luce Cigarinija u sudačkom vremenu drugog dijela, Napolitanci su srušili Livorno u čijem kadru nije bilo Darija Kneževića.

>> VIDEO: Roma u sudačkoj nadoknadi slomila 'Juve'

Ivan Jurić je u igru ušao u 70. minuti utakmice, u trenucima kad je njegova Genoa već vodila s 2-0 protiv Atalante, što je bio i konačan rezultat. Pobjeda Đenovljana imala je argentinski 'štih', budući da su strijelci bili 'gaučosi' Rodrigo Palacio i Hernan Crespo.

Posljednjeplasirana momčad lige Siena došla je do boda u okršaju s Cagliarijem (1-1). Za Toskance je do 87. minute igrao Mato Jajalo, dok u sastavu Cagliarija ni ovom prilikom nije bilo Marija Brkljače. Sampdorija je prekinula seriju od sedam utakmica bez pobjede, 'žrtvu' je pronašla u Udineseu od kojeg je bila bolja s 3-2 na njegovom Friuliju.

Serie A, 21. kolo:

Bologna – Bari 2-1 (Gimenez 54, 72 / Barreto 39)
Siena – Cagliari 0-0
Lazio – Chievo 1-1 (Stendardo 18 / Pellissier 77)
Palermo – Fiorentina 3-0 (Hernandez 28, 37, Budan 58)
Livorno – Napoli 0-2 (Maggio 45+1, Cigarini 90+1)
Genoa – Atalanta 2-0 (Palacio 18, Crespo 42)
Udinese – Sampdoria 2-3 (Di Natale 6 - 11m, Isla 44 / Pazzini 26 - 11m, Pozzi 57, Semioli 66)