Nogometaši Španjolske pobijedili su u prijateljskom ogledu u Innsbrucku sastav Južne Koreje 1-0. Svoj je prvi pogodak u dresu 'Furije' zabio Sevillin desnokrilni napadač Jesus Navas...

Pogodio je 24-godišnji Andalužanin u svom petome nastupu u nacionalnom dresu krasnim udarcem s 25 metara, iskosa s desne strane, u bliži gornji kut južnokorejskog vratara.

Trener Vicente del Bosque nije izveo na teren svoju najbolju momčad, već je većinu najvećih zvijezda, izuzev centarfora Liverpoola Fernanda Torresa i prvog golmana Ikera Casillasa, ubacivao u igru postupno s nastavkom utakmice.

Na golu je započeo Pepe Reina, kojeg je na poluvremenu zamijenio Barcelonin Victor Valdes, debitant u nacionalnom dresu.

Prije odlaska u Južnu Afriku europski će prvaci odigrati još jednu prijateljsku utakmicu u Europi. Sljedećeg će utorka u Murciji ugostiti Poljake.

Nogometaši Meksika nadigrali su i pobijedili svjetske prvake Talijane 2-1 u prijateljskoj utakmici odigranoj u Bruxellesu, na Stadionu kralja Baudouina.

Sastav trenera Javiera Aguirrea, koji će 11. lipnja otvoriti Svjetsko prvenstvo utakmicom protiv domaćina, Južnoafričke Republike, bio je bolji suparnik na travnjaku tijekom cijelog dvoboja.

Poveli su Meksikanci u 16. minuti golom Arsenalova 21-godišnjeg napadača Carlosa Vele, kojeg je u prostor lijepo gurnuo vršnjak Giovani dos Santos.

Prilično su slično Srednjeamerikanci izigrali aktualne svjetske prvake i u 84. minuti, kada je Cuauhtemoc Blanco u prostor izbacio Medinu, koji je iskosa s desne strane lijepo matirao Buffona za 2-0.

Prilično loš dojam igrači Marcella Lippija malo su popravili u 89. minuti golom Leonarda Bonuccija. Branič Barija ugurao je loptu u mrežu iz blizine nakon dvaju odbijanaca pred meksičkim vratarom Perezon, a nakon talijanskog kornera.