Pogledajte pogotke

VIDEO Dinamovo dijete utišalo Poljud, Trajkovski brzo uzvratio na drugoj strani

Nogometaši Gorice poveli su protiv Hajduka u 23. minuti susreta, strijelac je bio Gabriel Rukavina.

Slavlje igrača Gorice (Foto: Tom Dubravec/Cropix)

Nogometaši Hajduka ugostili su na Poljudu Goricu u sklopu 35. kola SuperSport HNL-a.

Kapetansku traku dobio je Ivan Perišić, mladi Jurak je uskočio u prvih 11 nekoliko dana nakon što je potpisao profesionalni ugovor, ali stvari po Splićane nisu krenule dobro.

Gorica je dobro stajala u bloku na otvaranju utakmice i čekala svoju priliku, a jedna takva je došla u 23. minuti.

Diallo je izgubio loptu, do nje je došao Soldo koji je poslao na drugu stranu, Jurić ju lukavo propušta za Štigleca koji je u punom trku po lijevoj strani.

Gabriel Rukavina je pratio njegov trk, dobro se pozicionirao u kaznenom prostoru, dočekao povratnu loptu i prizemnim udarcem prevario Buljana kojem lopta prolazi ispod ruke.

Hajduk se stabilizirao i brzo tražio izjednačenje, a ono je došlo u 30. minuti preko Trajkovskog. Makedonca je lijepo pronašao Moufi, Maloča je daleko stajao od svog igrača, a iskusni napadač to posprema u mrežu za 1:1.