I Gvardiol zaigrao od prve minute

VIDEO City uvjerljivo slavio u FA kupu, Kovačić krasno okrunio akciju i uposlio Fodena

Mateo Kovačić upisao je asistenciju u uvjerljivoj 5:0 pobjedi svog Manchester Cityja protiv Huddersfielda u FA kupu.

Kovačić i Ake (Foto: Afp)

Aktualni engleski nogometni prvak i pobjednik FA kupa, Manchester City rutinski se plasirao u 16-inu finala FA kupa uvjerljivom, 5:0 pobjedom protiv Huddersfield Towna.

Dva gola je zabio Phil Foden (33, 65), a među strijelce su se upisali i Julian Alvarez (37), Ben Jackson (58-ag), te Jeremy Doku (74).

Za Građane su od prve minute zaigrali Mateo Kovačić i Joško Gvardiol.

Kovačić je u 65. minuti lijepo petom asistirao Fodenu koji je sjajno pogodio s ruba kaznenog prostora. Asistenciju za pogodak pogledajte OVDJE.

Nikola Vlašić Vlašić odigrao sjajnu utakmicu: Zakuhao prvi gol pa golčinom dotukao aktualnog prvaka Italije! divider

Kovačić je igrao do 75. minute kada ga je zamijenio Jacob Wright, dok je Gvardiol odigrao cijeli susret na poziciji stopera.

Nakon četiri mjeseca pauze zbog ozljede u momčad Cityja vratio se Kevin De Bruyne. Belgijanac je ušao u igru u 57. minuti umjesto Jacka Grealisha, a u 74. je asistirao Dokuu za peti pogodak.