Rekordni strijelac Poljske

Veliki udarac za Poljsku uoči gostovanja u Osijeku? Lewandowski u bolovima napustio teren

Poljska je sinoć došla do dramatične pobjede nad Škotskom, ali Lewandovski je napustio teren u 72. minuti zbog ozljede.

Robert Lewandowski (Foto: Profimedia)

Paralelno s gostujućim porazom Vatrenih u Lisabonu, odigrala se druga utakmica skupine Lige nacija gdje je Poljska u gostima svladala Škotsku.

Poljaci su furiozno ušli u dvoboj te su već na poluvremenu vodili 2-0, a najbolji igrač na terenu bio je legendardni Robert Lewandowski. Poljski golgeter prvo je asistirao, a zatim zabio kazneni udarac za svoju reprezentaciju u Glasgowu.

Škotska je uzvratila u drugom dijelu pogotcima Gilmoura i McTominaya, a u zadnjoj minuti sudačke nadoknade gosti su dobili novi kazneni udarac koji je za sva tri boda realizirao Zalewski.

"Osjetio sam nelagodu, a onda se pojavila bol."

Sjajna pobjeda za Poljake u teškoj grupi, međutim, mnoge je zabrinula činjenica da je njihov rekordni strijelac morao u bolovima napustiti teren 20 minuta prije kraja.

Nakon utakmice, glavni doktor poljske reprezentacije upitan je o njegovom stanju uoči gostovanja u Osijeku protiv Hrvatske. On je odgovorio kako ozljeda nije ozbiljna, ali Lewandowski je imao malo opširnije objašnjenje:

"Osjetio sam nelagodu tijekom utakmice, a onda se pojavila bol. Zamolio sam da me izvade iz igre. Da sam riskirao, moglo je biti puno gore."

Dakle, očito se radi o nekom problemu, ali čini se kako će 36-godišnjak biti spreman za okršaj u Osijeku.

Opus Arena Red Bull Osijek? Direktor Bijelo-plavih otkrio istinu o potencijalnoj prodaji kluba divider

LeBron James i Peter Jok Cibona dovela ozbiljna pojačanja: Stigao bivši NBA igrač i košarkaš koji je igrao na Olimpijskim igrama u Parizu divider

Džanan Musa Bosanac i Srbin priznali da su nekoliko puta zamalo zaplakali u Areni: "Ovaj grad..." divider

Prati nas na Instagramu!
Kakva bi to igra sudbine bila da Željko Sopić naslijedi Sergeja Jakirovića u Dinamu 👀

📸Ronald Goršić/CROPIX
Možda je to bila tema razgovora između Jakira i Kompanyja nakon utakmice? Nikad nećemo saznati... ⚽