Blizu zone spasa

Velika pobjeda Cagliarija: Bologna povela, Gaston Pereiro ušao i preokrenuo

Cagliari je pobijedio Bolognu 2:1 u 21. kolu Serie A...

Nogometaši Cagliarija ostvarili su veliku pobjedu pred svojim navijačima svladavši preokretom Bolognu sa 2-1 (0-0) u posljednjoj utakmici 21. kola Serie A.

Bologna je povela u 54. minuti pogotkom Orsolinija iz slobodnog udarca, a preokret je donio Urugvajac Gaston Pereiro koji je ušao u 63. minuti. Prvo je u 71. minuti asistirao Pavolettiju za izjednačujući pogodak, a potom je i sam postao strijelac pobjedničkog pogotka u četvrtoj minuti sučevog dodatka.

Trećom pobjedom u sezoni, a prvom na domaćem terenu nakon tri mjeseca, Cagliari je došao do 17 bodova i sada ga od zone spasa dijeli samo jedan bod. Bologna je sa 27 bodova ostala na 13. poziciji.

Inter je u vodstvu sa 49 bodova, jednim više, uz utakmicu manje, od drugoplasiranog Milana. Treći je Napoli sa 43 boda, a četvrta Atalanta sa 41.

Serie A - 21. kolo:

Cagliari - Bologna 1-1 (Pavoletti 71, Pereiro 90+4 / Orsolini 54)

Odigrano prije:
Torino - Fiorentina 4-0 (Singa 19, Brekalo 23, 31, Sanabria 58)
Verona - Salernitana 1-2 (Lazović 63 / Đurić 29-11m, Kastanos 70)
Inter - Lazio 2-1 (Bastoni 30, Škriniar 67 / Immobile 35)
Genoa - Spezia 0-1 (Bastoni 14)
Roma - Juventus 3-4 (Abraham 11, Hitarjan 48, Pellegrini 53 / Dybala 18, Locatelli 70. Kuleševski 72, De Sciglio 77)
Venezia - Milan 0-3 (Ibrahimović 2, Hernandez 48, 59-11m)
Empoli - Sassuolo 1-5 (Henderson 16 / Berardi 13-11m, Raspadori 24, 71, Scamacca 67, 90+2)
Napoli - Sampdoria 1-0 (Petagna 43)
Udinese - Atalanta 2-6 (Djimsiti 59-ag, Beto 88 / Pašalić 17, Muriel 22,