S igračem manje nisu uspjeli

Legenda HNL-a rastužila Šibenčane: Ušao u 88. minuti i odmah zabio za pobjedu

Pretposljednji susret drugog kola Hrvatski Telekom Prve lige odigran je na stadionu Šubićevac u Šibeniku.

U prvom prvoligaškom susretu na stadionu Šubićevac nakon više od 3.000 dana, Šibenik je izgubio od Varaždina sa 0:1.

Posljednju utakmicu u Prvoj HNL Šibenik je na svom stadionu igrao u svibnju 2012. protiv Osijeka, a završilo je 1:1. Nakon toga navijači šibenskog kluba morali su čekati čak osam godina kako bi se Prva HNL vratila na Šubićevac.

Na njihovu žalost, prvoligaška premijera završila je porazom od Varaždina. Pogodak odluke zabio je Leon Benko u 89. minuti susreta sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora. Benko je u igru ušao samo minutu ranije, zamijenivši kolumbijskog napadača Jorgea Obregona.

Domaćin je utakmicu završio s igračem manje nakon što je u 84. minuti isključen Španja zbog drugog žutog kartona.

gol expired Ludi preokret u Koprivnici: Gorica sredila Slaven Belupo i izjednačila se s Dinamom divider

Za Varaždin je to bila prva pobjeda sezone nakon domaćeg poraza od Gorice (1:5), dok je Šibenik upisao i drugi poraz nakon što je na Rujevici izgubio 1:2 od Rijeke.

Drugo kolo u nedjelju zatvaraju Osijek i Hajduk.