Rutinski odrađeno

Dinamo protutnjao Oriovcem: Slavonci se raspali s igračem manje, Drmić upisao hat-trick

Zagrebački Dinamo slavio je s visokih 0:8 protiv Oriolika u osmini finala hrvatskog Kupa.

Dinamo se u četvrtak plasirao u četvrtfinale SuperSport Kupa nakon što je u gostima svladao Oriolik s visokih 0:8.

Dinamo je poveo u 25. minuti nakon što je Stjepan Stubičan pogodio vlastiti gol.

Naguravanje igrača Oriolika i Dinama VIDEO Je li Oriolik zakinut za kazneni udarac kod 0:0? divider

Dvije minute kasnije dosuđen je penal za Dinamo nakon što je u kaznenom prostoru srušen Vrbančić. S bijele točke je precizan bio Josip Drmić. Deset minuta kasnije opet je dosuđen penal za Dinamo nakon što je Kaneko srušen u šesnaestercu i opet je realizator bio Drmić. Stubičan je zbog prekršaja kažnjen crvenim kartonom, a Oriolik je ostao s deset igrača.

U 42. minuti Drmić zabija svoj treći gol na utakmici nakon dodavanja Kaneka i Dinamo vodi 0:4. U sudačkoj nadoknadi na kraju prvog poluvremena Maxime Bernauer je glavom pogodio za 0:5.

Dominik Livaković VIDEO Navijači bijesni na suce zbog situacije u kojoj se Livaković mogao teško ozlijediti divider

Golijada Dinama nastavila se i u drugom poluvremenu, najprije je u 54. minuti za 0:6 zabio Antonio Marin pa u 77. Mahir Emreli za 0:7, a u 82. minuti Sandro Kulenović za 0:8.

Jučer su plasman u četvrtfinale Kupa ostvarili Hjaduk, Rudeš i Osijek. Danas još igraju Gorica i Radnik Križevci (16.30 sati). Ostali parovi su: Vukovar 1991 - Lokomotiva (29. studenoga), Varaždin - Istra 1961 (5. prosinca) i Cibalia - Rijeka (5. prosinca).