drama u manchesteru

Man City nadomak naslova: Kompany golčinom karijere slomio tvrdi Leicester

Manchester City došao je do tri boda koja bi se mogla pokazati presudnima.

Nogometaši Manchester Cityja vratili su se na čelo Premierlige minimalnom 1:0 (0:0) domaćom pobjedom protiv Leicester Cityja u posljednjoj utakmici 37. kola Premier lige.

Za 13. uzastopnu prvenstvenu pobjedu pobrinuo se veteran Vincent Kompany, koji je u 70. minuti fantastičnim udarcem s 25 metara pogodio sam gornji lijevi kut nemoćnog Schmeichela.

To je prvi ovosezonski pogodak kapetana Manchester Cityja.

Leicester je pružao dobar otpor i u nekoliko navrata ugrozio gol Cityja. Najbolju šansu imao je Kelechi Iheanacho, koji je u 87. minuti izbio sam pred Edersona, ali pucao je loše i propustio šokirati domaćine.

Kolo prije kraja City ima 95 bodova, jedan više od drugog Liverpoola, te će obraniti naslov ako u nedjelju kao gost pobijedi Brighton and Hove Albion. Liverpool će pak morati u posljednjem kolu na svom Anfieldu svladati Wolverhampton Wandererse i nadati se neuspjehu Cityja kako bi osvojio svoj 19. naslov, ali prvi nakon 1990. godine.

City je dosada osvojio pet naslova prvaka Engleske, ali nikada nije uspio biti prvak dvije godine zaredom.