i dalje mušterije

Umorna Rijeka u neregularnim uvjetima okrenula Hajduk na Poljudu

Rijeka je još jednom pobijedila Hajduk na Poljudu.

U kišnim, gotovo nemogućim uvjetima Rijeka je u derbiju 14. kola Prve HNL na Poljudu pobijedila Hajduk sa 2-1.

Rijeka je nakon velikog boda u Europskoj ligi kod Real Sociedada stigla na Poljud te odnijela sva tri boda protiv Hajduka nakon preokreta. Hajduk je poveo golom Mije Caktaša iz jedanaesterca u 9. minuti, no Rijeka je okrenula rezultat golovima Stjepana Lončara (40) i Luke Menala (69) ostvarivši sedmu pobjedu na Poljudu u zadnjih pet golova.

Bila je to sjajna utakmica s obzirom na nemoguće uvjete za igru.

Hajduk je poveo u 9. minuti golom Mije Caktaša iz jedanaesterca kojeg je skrivio Nino Galović igrajući rukom poslije ubačaja Marina Jakoliša. Gosti su uspjeli izjednačiti u 40. minuti preko Stjepana Lončara koji je lijepo zabio nakon ubačaja Ivana Tomečaka s desne strane.

U drugom poluvremenu jaka kiša i natopljeni teren radili su velike probleme igračima i bilo je praktički nemoguće igrati nogomet. Rijeka je u takvim uvjetima stigla do vodstva u 69. minuti. Andrijašević je poslao sjajnu loptu Menalu u dubinu, a ovaj devet minuta nakon ulaska u igru zabio za 2-1.

Hajduk je do kraja susreta jurio po remi, ali nije uspio zabiti i drugi gol.

Hajduk - Rijeka 1:2