HNL: Dinamo deklasirao Croatiju, Karlovcu derbi kola

Završeno je svih pet današnjih utakmica 18. kola Prve HNL-a. Modri su deklasirali Sesvete, dok je Karlovac je slavio u derbiju kola...

Cibaliji je po jedan pogodak u svakom poluvremenu bio dovoljan da na svom stadionu rutinski pobijedi Inter iz Zaprešića. 'Nebesko-plavi' su od početka utakmice držali konce igre u svojim rukama, a već u 4. minuti iskreirana je akcija za lijepi pogodak Tomislava Jurića.

Samo zahvaljujući Delaču Inter nije primio više golova. Inače, mladi je vratar obranio 11-erac Malčiću pri rezultatu 1-0 i tako potvrdio zašto ga se smatra najtalentiranijom vratarskom nadom u Hrvatskoj. Nastavak je bio sličan prvom dijelu, a ubrzo je uslijedio i drugi gol koji je riješio pitanje pobjednika. Precizan je sa 17-18 metara bio kapetan Pavličić.

Modri su prohujali protiv nemoćne Croatije iz Sesveta. Doduše, rijetko tko je i očekivao išta osim poraza Sesvećana, ali Dinamo je bio posebno inspiriran. Već od samog starta se moglo naslutiti što nas očekuje u Maksimiru.

Naime, nije prošla niti jedna minuta, a Modri su već poveli pogotkom Doda. Isti igrač je bio i asistent Mandžukiću za drugi pogodak na utakmici, ali se, nažalost, poslije ozlijedio i morao napustiti travnjak. Do tada je bio stvarno - maestralan.

Modra rapsodija se nastavila tijekom cijelog susreta, a posebno je bio motiviran Mario Mandžukić koji je zabio 'hat-trick'. Pogotke su još zabili Badelj i Tomečak, dok je Jurčić nagovijestio kako njegova momčad planira nastaviti s igrama iz jesenskog dijela prvenstva.

Derbi 18. kola odigran je u gradu na četiri rijeke - Karlovcu. Domaćini su dobro otvorili utakmicu i vrlo rano poveli. Nakon jednog ubačaja, najviši je u skoku bio Vukman koji glavom pogodio za vodstvo Karlovca. Nitko tada nije ni slutio da će to biti jedini pogodak na utakmici.

Nažalost, teren se pretvorio u pravo blato i bilo je jako teško igrati. No, Osječani su bolje krenuli u drugom dijelu i bili blizu izjednačenju, ali nije bilo preciznosti i koncentracije u završnici. Udarac Barišića je završio u gredi, dok je Nikšićevu priliku sedam minuta prije kraja spasio domaći branič.

U malom dalmatinskom derbiju na Šubićevcu Šibenik je bio veliki favoriti protiv Zadra. Međutim, gosti su se dobro postavili i čvrsto držali pozitivan rezultat. Iako su Šibenčani u prvom dijelu bili bolja momčad, Zadrani su uspjeli povesti i šokirati domaće navijače.

Vodeći pogodak je zabio Santini koji je iskoristio jednu kontru, oružje kojim su se gosti služili većim djelom susreta. No, Karačićeva momčad je uspjela izkednačiti do poluvremena, i to autogolom Suraća. Do kraja utakmice Zadrani su bili opasnija momčad, ali rezultat se više nije mijenjao.

Međimurje je konačno prekinulo prokletstvo gostujućih utakmica i stiglo do zlata vrijednih bodova protiv Istre 1961. Međimurci su na gostovanju u Puli ostvarili jako bitnu pobjedu koja im donosi važne bodove u borbi za opstanak.

Doduše, domaćin je uspio izjednačiti pogotkom Stupića koji je opravdao ulogu pojačanja. No, to se ne može reći za Mathiasa Chagu koji je u prvom dijelu zaradio dva žuta kartona i ostavio momčad s igračem manje. Istra je nakon pogotka pritisnula Međimurce, ali nije uspjela kapitalizirati pritisak, za što je uslijedila kazna drugim i odlučujućim golom gostiju.

Četvrtak:

Lokomotiva - Varteks 2:0

Petak:

Zagreb - Rijeka 1:1

Subota:

Istra 1961 - Međimurje 1:2 (Stupić 32' / Vuka 8', Golubović 52')

Dinamo - Croatia Sesvete 6:0 (Dodo 1', Mandžukić 22', 31', 82', Badelj 52', Tomečak 67')

Karlovac - Osijek 1:0 (Vukman 7')

Šibenik - Zadar 1:1 (Surać 44' o.g. / Santini 24')

Cibalia - Inter 2:0 (Jurić 4', Pavličić 53')