u paklenim uvjetima

Hajduk preokretom svladao Varaždin: Gosti rano poveli, Krovinović i Livaja zabili za trijumf Splićana

Nogometaši Hajduka pobijedili su Varaždin 2:1 u trećem kolu SuperSport HNL-a.

U susretu 3. kola HNL-a Hajduk je preokretom na Poljudu svladao Varaždin 2:1 (0:1).

Goste je u vodstvo doveo Dimitar Mitrovski (8), a Filip Krovinović (56) i Marko Livaja (74) su u nastavku pogađali za pobjedu Hajduka.

Varaždin je došao do vodećeg gola na početku susreta, već u osmoj minuti je Šego ubacio, Mitrovski precizno pogodio u lijevi kut gola domaćih, a Dabro je zasmetao Kaliniću, ali nije bio u zaleđu i stigla je potvrda pogotka iz VAR sobe.

Do poravnanja Hajduk je stigao nakon što gosti nisu dobro raščistili jedno ubacivanje iz kuta, lopta je stigla do Livaje koji je kratkom prizemnom loptom uposlio Krovinovića čiji je udarac sa 20-ak metara na putu prema golu pogodio Baa i postao neuhvatljiv za Zeleniku.

Potpuni preokret uslijedio je u 74. minuti kada je Livaja tek okrznuo glavom ubačaj Hrgovića s desnog krila i tako prevario Zeleniku.

Hajduk je sada drugi na ljestvici sa sedam bodova, dva manje od vodećeg Dinama, dok je Varaždin šesti s dva boda.

Mateo Kovačić VIDEO Otvaranje sezone iz snova za Kovačića! Vatreni spektakularnim zgoditkom srušio bivšeg poslodavca divider

Hajdukovi igrači i sudac Pajač VIDEO Pogledajte gol kojim je Varaždin poveo kod Hajduka: Pajač i Bebek su provjeravali faul na Kaliniću divider

Andre Gomes Pola sata ležao bez svijesti, a sad se javio iz bolnice i poručio: "Bio je to luđački sudar" divider