Suparnik ga pričekao

Utakmica Premierlige prekinuta zbog mladog nogometaša vjernika: "Ovo je ono što čini nogomet prekrasnim"

Postignuta su tri pogotka, ali više od toga dvoboj je obilježio kratkotrajni prekid u 35. minuti.

U posljednjoj utakmici 33. kola engleske Premierlige sastali su se Leicester i Crystal Palace.

Domaćini su pobijedili 2:1 i time napravili veliki, možda i presudni korak prema plasmanu u Ligu prvaka jer petoplasirani West Ham za njima trenutačno zaostaje sedam bodova, a do kraja je samo pet kola.

No više od tih triju pogodaka i trijumfa Lisica susret je obilježila scena iz 35. minute kada je sudac Graham Scott privremeno prekinuo utakmicu. Razlog za prekid bio je taj da Leicesterov branič Wesley Fofana može popiti malo tekućine.

Fofana je naime islamske vjeroispovijesti, a trenutačno je mjesec Ramazana u sklopu kojeg oni muslimani koji su duboko posvećeni svojoj vjeri ne smiju jesti ni piti dok je vani dan.

Ovaj 20-godišnji Francuz toga se drži i budući da je otprilike nakon pola sata utakmice pao mrak, zamolio je suca da nakratko zaustavi igru kako bi konačno mogao nešto popiti i osvježiti se. Sudac mu je udovoljio, vratar Crystal Palacea pričekao je s ispucavanjem lopte i utakmica je poslije 20-ak sekundi nastavljena.