UEFA je već odredila pet podskupina za ždrijeb 3. pretkola Europske lige koji će se održati u ponedjeljak čime su skraćeni popisi eventualnih suparnika preostalih hrvatskih predstavnika.

Hrvatski doprvak Rijeka, koja će se u natjecanje uključiti u 3. pretkolu, uvrštena je među nositelje skupine 4, a jedan od mogućih suparnika joj je i malteška Gzira United koja je u 1. pretkolu senzacionalno izbacila splitski Hajduk. Naravno, Gzira United bi prethodno u 2. pretkolu trebala izbaciti i latvijski Ventspils.

Uz pobjednika para Ventspils - Gzira United, mogući suparnici Rijeke su i bolji iz ogleda mađarskog Fehervara i lihtenštajnskog Vaduza, pobjednik susreta između norveškog Haugesunda i austrijskog Sturma, bolji iz dvoboja turskog Malatyaspora i slovenske Olimpije te gruzijske Čihure i škotskog Aberdeena.

Osijek, koji će u 2. pretkolu za protivnika imati bugarski CSKA iz Sofije, će u slučaju prolaska u 3. pretkolo biti podnositelj u skupini 5, a mogući suparnici bit će mu češki predstavnik Sparta iz Praga, grčki AEK iz Atene te bolji iz susreta španjolskog Espanyola i islandskog Stjarnana, slovenskih Domžala i švedskog Malmoa, crnogorske Budućnosti i ukrajinske Zarje te ruskog Arsenala iz Tule i azerbajdžanskog Nefčija.

Dinamo može izvući prvaka Grčke, ali i Crvenu zvezdu

Hrvatski prvak Dinamo bi u slučaju ispadanja od gruzijskog Saburtala u 2. pretkolu Lige prvaka također nastavio natjecanje u Europi u 3. pretkolu Europske lige. Onaj realniji scenarij je prolazak Dinama u 3. pretkolo Lige prvaka gdje ih čeka PAOK, a možda i Crvena zvezda, Maribor, Maccabi ili pak Ferencvaros.

Mogući protivnici Dinama u 3. pretkolu Lige prvaka:

PAOK

Qarabağ / Dundalk

Maribor / AIK

Crvena zvezda / HJK Helsinki

Maccabi Tel-Aviv / CFR Cluj

Valletta / Ferencváros

Mogući protivnici Rijeke u 3. pretkolu Europske lige:

Ventspils / Gzira United

Fehervar / Vaduz

Haugesund / Sturm

Malatyaspor / Olimpija

Čihura / Aberdeen

Mogući protivnici Osijeka (ako prođe u 3. pretkolo Europske lige):

Sparta Prag

AEK

Espanyol / Stjarnan

Domžale / Malmo

Budućnost / Zarja

Arsenal Tula / Neftči

Mogući suparnici Dinama u3. pretkolu EL-a  ako ispadne iz kvalifikacija za Ligu prvaka:

SP Tre Penne / Sūduva

Piast Gliwice / Riga FC

Ararat-Armenia / Lincoln Red Imps

Valur Reykjavík / Ludogorets

HB Tórshavn / Linfield