Hajduk preokrenuo, Dinamo slavio nakon 11-erca kojeg ne bi ni Mamić sudio

U posljednjem dvoboju 24. kola 1. HNL Hajduk je na Poljudu svladao Cibaliju 2:1.

Nakon što je osigurao finale Kupa, Hajduk je pobjedom nad Cibalijom najavio i pohod na drugo mjesto prvenstvene ljestvice. No, do pobjede Splićani nisu došli nimalo lako. Cibalija je povela u 63. minuti pogotkom Kresingera udarcem s 20 metara. Hajduk su spasili njegovi mladi dragulji, Tičinović i Vukušić, koji su ušli u drugom poluvremenu. Tičinović je izjednačio na 1:1 u 66. minuti, s lijeve strane loptu je nabacio Jozinović (ušao umjesto ozlijeđenog Strinića) a Tičinović je pogodio efektno glavom.

Nakon što je Duje Čop glavom promašio čisti zicer u 81. minuti, činilo se kako će Splićani upisati još jedan remi. No, tri boda Bijelima donio je Vukušić u 86. minuti. Ibričić mu je sjajno gurnuo loptu u Cibalijin kazneni prostor a Vukušić je špicom pogodio za pobjedu. Hajduk se ovom pobjedom približio Cibaliji na samo 3 boda, ispred Bijelih je još Šibenik koji ima bod više, a Karlovac ima isti broj bodova.

Blijedu sliku igre u polufinalu Kupa Dinamo nije uspio sprati ni u srazu sa svojim satelitskim klubom Lokomotivom

Blijedu sliku igre u polufinalu Kupa Dinamo nije uspio sprati ni u srazu sa svojim sestrinskim klubom Lokomotivom. Modri su odlično otvorili susret, već u 6. minuti Sammir je zabio gol Kelavi iz jedanaesterca kojeg je izborio Mandžukić. Bila je to nova kontroverzna odluka u korist Modrih jer očito da prekršaja nije bilo.

No, Jurčićeve najave kako će samo Mandžukić na utakmici zabiti 3 gola nisu se obistinile. Dapače, već u 12. minuti Lokomotiva je opasno zaprijetila iz kontre, ali je Butina obranio Mršićev udarac.

U drugom dijelu tempo obiju momčadi je pao, tek u 73. minuti mogla se vidjeti ozbiljnija prilika, i to Lokomotive. Tek što je ušao u igru Jelić je snažno pucao nekoliko centimetara iznad prečke. Ni do kraja Dinamo nije priprijetio, a Havojić je mogao u prvoj minuti sudačke nadoknade Lokomotivi donijeti bod. Pucao je glavom ali je lopta otišla pored vratnice. Dinamo je tako stigao do tri boda no teško da će ovakva igra zadovoljiti njegove čelnike.

Sjajnu utakmicu odigrala je Rijeka, koja je u gostima razmontirala Međimurje 5:1. Junak gostiju bio je Vedran Gerc koji je zabio hat-trick a po pogodak su postigli Kreilach i Đalović. U sudačkoj nadoknadi počasni gol za domaće postigao je Golubović. Međimurje je ovim porazom palo na 14. mjesto i sada se nalazi u zoni ispadanja.

A bijeg iz te zone napravila je Istra koja je s 2:0 svladala Zadar. Karlovac i Varteks odigrali su miroljubivih 1:1, što je iskoristio Šibenik koji se pobjedom nad Zagrebom 3:1 probio na treće mjesto ljestvice. Slaven Belupo je pak minimalnom pobjedom u Osijeku skočio sa osme na šestu poziciju. Croatia iz Sesveta pak vratila je kakvu takvu nadu za ostanak pobjedom nad Interom 3:1.

1. HNL, 24. kolo:

Hajduk - Cibalia 2:1 ( Tičinović 66', Vukušić 84'/Kresinger 63')

Istra - Zadar 2:0 (Traore 58'/ Šehić 70')

Dinamo - Lokomotiva 1:0 (Sammir 6' - 11m)

Osijek - Slaven B. 0:1 (Mujanović 4')

Šibenik - Zagreb 3:1 (Bačelić-Grgić 3', 70', Zec 53'/Ljubojević 66')

Karlovac  -  Varteks 1:1(Tokić 52'/Tkalčić 13')

Međimurje - Rijeka 1:5 (Golubović 90'+1/Gerc 21', 31', 48' Kreilach 30', Đalović 78' - 11m)

C. Sesvete - Inter 3:1 (Bošnjak 10', Pokrajčić 26', 47'/Sivonjić 68' - 11m)