Rijeka uzela bod Hajduku pogotkom u 88. minuti!

Unatoč dominaciji tijekom cijele utakmice Hajduk nije uspio pobijediti goste iz Rijeke na Poljudu.

Rijeka je prekinula Hajdukov niz od pet pobjeda u prvenstvu. Unatoč tome što je Hajduk bio opasniji i bolji suparnik tijekom cijele utakmice Rijeka je stigla do boda. Splićani su poveli pogotkom Skoke u 74. minuti i činilo se kako će Rijeka otići iz Splita bez bodova. No, dvije minute prije isteka 90. minute lošu reakciju splitske obrane, prije svega vratara Subašića iskoristio je Kreilach koji je glavom pogodio za veliki bod Rijeke.

Inače, Splićani su odlično otvorili utakmicu, u 6. minuti nakon ubačaja Strinića Sharbini je glavom loše pucao, ali je lopta došla do Vukušića koji iz teške pozicije pogađa stativu. Slična situacija zbila se i u 25. minuti, Sharbini je sjajno probio lijevu stranu, nabacio u sredinu, Vukušić je loše glavom zahvatio loptu koja dolazi do Tomasova koji iz prve puca, ali se sjajno postavio vratar Rijeke Radman i spasio svoja vrata.

Splićani će najviše žaliti za zicerom Vukušića u 51. minuti. Strinićev udarac Radman je odbio do Vukušića koji sam samcat sa 6 metara pogađa prečku, nakon čega se lopta odbila u gol aut.

Hajduk je čak 13 puta pucao prema vratima Rijeke od čega 7 puta u okvir, dok su Riječani od 5 udaraca prema vratima Splićana 2 uputila u okvir. Hajduk je tako propustio pobjedom doći ispred Šibenika na treće mjesto.

Uvertiru u derbi napravila je Torcida koja je objesila transparent s porukom Kodeks na zvonik sv. Duje!

Sastavi:

Hajduk: Subašić - Strinić, Jonjić, J. Buljat, Rubil - Skoko, Andrić - An. Sharbini, Ibričić, Tomasov - Vukušić.

Rijeka: Radman - Budicin, Čagalj, Ljubović, Lazarevski - Pamić, Kreilach - Križman, Stepčić, Fernandez - Đalović.

Tijek utakmice:

(KRAJ)

88' - GOOOOOOLLLL - Rijeka je uspjela izjednačiti, jednu dubinsku loptu prvo je glavom u kazneni prostor Hajduka ubacio Đalović a nakon toga Kreilach glavom s nekih 5 metara prebacuje istrčalog Subašića, treba reći da je Subašić zaplivao...

74' - GOOOOOLLLLL - Čop je sjajno uštopao loptu za Josipa Skoku, a Skoko je u trku punom probio Radmana za vodstvo Hajduka, mora se reći zasluženo iako su Splićani prvo poluvrijeme igrali puno bolje.

71' - Splićani su tražili igranje rukom u kaznenom prostoru ali nije bilo riječi o najstrožoj kazni, malo iza toga Skoko je neprecizno pucao iznad gola.

57' - Hajduk nastavlja sa dominacjiom, sada je jedna odbijena lopta u kaznenom prostoru stigla do Sharbinija koji ljevicom puca visoko iznad vratjiu.

51' - UHHHHHHHHHHH - Kakav promašaj Vukušića!!! - Sjajna akcija Splićana, Ibričić je ostavio loptu za Strinića koji puca s vrha šesnaesterca, Radman brani ali se lopta odbija do Vukušića, koji u žurbi sam samcat sa 6 metara puca i promašuje, točnije lopta se od prečke odbila u gol aut!

48' - Strinić je jako pucao, a lopta je nezgodno pogodila Čaglja koji je iznesen s terena ali će nastaviti utakmicu.

(Kraj 1. poluvremena)

37' - Andrić je uputio sjajnu loptu za Tomasova pred sam gol Rijeke ali je Radman ponovno u posljednji trenutak riješio opasnost.

33' - Nova poluprigoda Rijeke, Fernandez je ponovno pucao iz daljine, Subašić je bez problema obranio.

25' - UUUUHHHH - Sjajna prilika za Splićane, Sharbini je sjajno probio lijevu stranu, nabacio u sredinu, Vukušić loše glavom zahvaća loptu koja dolazi do Tomasova koji iz prve puca, ali se sjajno postavio vratar Rijeke Radman i spasio svoja vrata.

22' - Sharbini mlađi je sjajno protrčao po lijevoj strani, došao na 6 metara od gola malo iskosa, ali u posljednji trenutak Lazarevski je izbio loptu u korner.

21' - Prva prilika Rijeke na utakmici, Križman je vratio povratnu loptu za Fernandeza koji puca s vrha šesnaesterca, lopta je nekog okrznula i otišla daleko od gola, ali suci su dosudili gol aut.

13' - Strinić je sjajno oduzeo jednu loptu na boku, brzo nabacio u sredinu ali je obrana Rijeke uspjela izbaciti u korner iz kojeg se ništa nije izrodilo.

6' - UUUHHHH - Velika prilika za Splićane, Strinić je nabacio s lijeve strane, Sharbini je loše pucao glavom ali je Vukušić u padu uspio pogoditi stativu, ali se lopta odbila u gol aut.

Dobre igre Splićana okupile su solidan broj gledatelja večeras na Poljudu, oko 10 tisuća navijača...