HNL: Šibeniku važna pobjeda u Karlovcu, slavlje Cibalije!

Završeno je sedam utakmica 28. kola 1. HNL...

Od završenih utakmica najzanimljivije je bilo u Karlovcu gdje je domaćin dočekao Šibenik u borbi za četvrto mjesto i Europsku ligu. Gosti iz Šibenika imali su burna dva dana, jučer su igrači bojkotirali te nisu htjeli ući u autobus za Karlovac zbog dugovanja Uprave, no jutros su se uputili prema Karlovcu, i što je još bolje stigli do vrijedna tri boda. Pogotke za Šibenčane postigli su Alispahić u 61. minuti, te Ermin Zec u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Cibalija je pak pobjedom u gostima kod Međimurja 2:0 ponovno izbila na drugo mjesto ljestvice, dok su si Međimurci ovim porazom još više zagorčali sudbinu. Na dnu ljestvice danas je najviše profitirala Istra koja je s 2:0 svladala Inter, oba pogoka zabio je Asim Šehić.

Osijek je pak odigrao tek 1:1 kod kuće s Varteksom te mu je Europa sve dalje. Isti rezultat bio je i u Zadru gdje je domaćin igrao protiv Lokomotive.

Odigrano jučer:

C. Sesvete – Zagreb 1:4 (Zubak 58'/Vugrinec 11', 55', Ljubojević 20', Jefthon 47')