nogomet u mraku

U Šibeniku nestalo struje tijekom utakmice: To nije zaustavilo Osijek koji je upisao visoku pobjedu

Neobičan događaj produžio je utakmicu za 40 minuta.

Osijek je s uvjerljivih 4:0 pobijedio Šibenik na gostovanju u 25. kolu HNL-a.

Gosti su poveli u 13. minuti lijepim golom Laszla Kleinheislera. Lončar je sa sredine terena odlično proigrao Kleinheislera koji s lijevog krila ušao u kazneni prostor i preciznim udarcem pogodio suprotni kut.

Osijek je utakmicu prelomio u prvih pet minuta drugog poluvremena postigavši dva brza gola. U 47. minuti je Petar Bočkaj ubacio iz kornera, a u gužvi se najbolje snašao Mierez pogodivši za 2:0. Samo dvije minute kasnije Bočkaj je ponovo ubacio iz kornera, najviši u skoku bio je Santini pogodivši gornji desni kut za 3:0.

Točku na "i" gosti su stavili u 85. minuti kada je Erceg nakon brze kontre zabio za 4:0. Bila je to odlična akcija Osječana. Bočkaj je u gol-šansu sjajnom asistencijom doveo Bohara koji je mogao zabiti, no ipak je odlučio proigrati Ercega koji je bio usamljen na lijevoj strani i bez problema zabio za 4:0.

gol expired Pogledajte veliki navijački okršaj u Đakovu: Koristile su se palice i baklje divider

Dodajmo kako je početak drugog poluvremena kasnio više od 40 minuta zbog nestanka električne enrgije.

Dinamo je u Varaždin pobijedio istoimenog prvoligaša s 5:0.

Dinamo vodi na ljestvici sa 57 bodova, Osijek ima dva boda manje, dok je Gorica treća sa 48 bodova.

Varaždin je ostao na devetoj poziciji sa 22 boda, dva više od posljednje Lokomotive.