Remi u Gruziji

Mlada reprezentacija zakomplicirala plasman na Euro: Odluka protiv europskog prvaka

Hrvatska U-21 reprezentacija je upisala bod na gostovanju u Gruziji i u zadnjem kolu će odlučivati o pobjedniku skupine s aktualnim europskim prvakom Švedskom.

U-21 Hrvatska je u Gruziji odigrala 2-2 protiv domaćina koji je već ranije ostao bez šanse za plasman na Euro. Gruzijci su dva puta vodili, ali je Stipe Perica dva puta izjednačio rezultat. Ovim rezultatom se zakomplicirala situacija u kvalifikacijskoj skupini.

Hrvatska je i dalje vodeća u skupini s 20 bodova ispred Švedske s 18 i Španjolske sa 17. Međutim, Hrvatska ima utakmicu više i ako aktualni europski prvak Švedska pobijedi sljedeću utakmicu, Hrvatskoj će trebati pobjeda protiv Švedske u zadnjem kolu za prvo mjesto i direktan plasman na Europsko prvenstvo u Poljskoj.

Gruzija je rano šokirala Hrvatsku i povela već u prvoj minuti. Perica je izjednačio u 44. nakon akcije Vlašića i Milića. Gruzija je ponovno povela u 50. minuti, a odgovor Perice je ovaj put bio brži – izjednačio je u 61. minuti nakon kornera. Hrvatska je do kraja pritisnula i pokušala doći do pobjede, ali bez uspjeha.

Plasman na EP izborit će svih devet pobjednika skupina, dok će četiri najbolje drugoplasirane u dodatne kvalifikacije za preostala dva mjesta.