ŠVICARSKA BOLJA OD NORVEŠKE

U-21 Euro: Nijemci promašili dva penala i prokockali pobjedu, Engleska lagano protiv Izraela

Odigrane su tri utakmice drugog dana Europskog prvenstva za nogometaše do 21 godinu starosti.

Nijemci slave pogodak (Foto: Afp)

Aktualni europski prvaci do 21 godine, Nijemci, otvorili su Euro 2023. u Rumunjskoj i Gruziji odigravši 1:1 protiv Izraela, u susretu u kojem su promašili dva jedanaesterca te cijelo drugo poluvrijeme imali igrača više.

Njemačka je već u trećoj minuti mogla do vodstva, no Youssoufa Moukoko nije realizirao kazneni udarac. Napadač Borussije Dortmund je pucao, ali je Daniel Peretz sjajno obranio njegov udarac.

Izrael je poveo u 20. minuti golom Dora Turgemana, no šest minuta kasnije izjednačio je Yann Aurel Bisseck.

Izrael je u posljednjim trenucima prvog dijela ostao s igračem manje nakon što je isključen Eden Kartsev. U nastavku susreta mlada momčad "elfa" je dominirala, a u 80. minuti je dobila još jedan kazneni udarac. Pucao je Jessic Ngankam, ali je izraelski vratar još jednom sjajno reagirao.

U drugom susretu iz ove skupine Engleska je golovima Jacoba Ramseya (47) i Emilea Smitha Rowea (90+4) pobijedila Češku s 2:0.

U prvom susretu iz D skupine Švicarska je pobijedila Norvešku s 2:1, a u drugom ogledu večeras se sastaju Francuska i Italija.