Pobjegli od zone ispadanja

Pljušte pohvale na račun hrvatskog napadača koji briljira u Primeri: "Moramo ovo iskoristiti"

Hrvatski golgeter ove je sezone u 17 utakmica zabio sedam golova za Osasunu, od čega šest u prvenstvu i jedan u kupu.

Trener španjolskog nogometnog prvoligaša Osasune Jagoba Arrasate rekao je u nedjelju navečer kako je hrvatski reprezentativac Ante Budimir (29) u sjajnoj formi jer je zabio četiri gola u posljednje tri utakmice u španjolskom nogometnom prvenstvu

"Ide ga gol, a to se jako teško postiže. Moramo iskoristiti ovakvu njegovu formu", izjavio je Arrasate na konferenciji za medije poslije gostujuće pobjede od 1:0 nad Levanteom.

Budimir je ušao u igru u 71. minuti, a tri minute kasnije zabio je pobjednički gol.

U sjajnoj je formi

"Kada je ušao Budimir, osjećao se umor i bilo je prostora koji je iskoristio. On je u sjajnoj formi, vidjet ćemo hoće li nastaviti zabijati ovako", rekao je Arrasate.

gol expired Budimir spašava Osasunu: Drugu utakmicu zaredom zabio za pobjedu, dovukao ih u sigurnu zonu divider

Posljednjim golovima izvukao je Crvene iz Pamplone iz zone ispadanja te ih pogurao do 12. mjesta među 20 klubova Primere.

Prošli vikend izjavio je kako razmišlja utakmicu po utakmicu te da je sretan zbog golova i bodova koje je počela osvajati Osasuna.

Momčad je u posljednje četiri utakmice upisala tri pobjede. Do tada je imala samo jednu pobjedu u prvenstvu ostvarenu u listopadu.