heroj ante

Budimir spašava Osasunu: Drugu utakmicu zaredom zabio za pobjedu, dovukao ih u sigurnu zonu

Hrvatski napadač donio je važne bodove u borbi za očuvanje prvoligaškog statusa.

U susretu 23. kola španjolskog nogometnog prvenstva Osasuna je na gostovanju pobijedila Levante s 1:0, a pogodak odluke zabio je hrvatski reprezentativac Ante Budimir u 74. minuti.

Bio je to njegov šesti gol ove sezone, jedan od važnijih u borbi za prvoligaški spas momčadi iz Pamplone.

Bila je to brza kontra gostiju, Kike Barja je ubacio s desne strane, a Budimir ispratio odličan ubačaj i u padu nogom pogodio pod prečku.

Samo pet minuta kasnije domaćin je mogao izjednačiti, no Jose Morales nije realizirao jedanaesterac. Njegov udarac zaustavio je Sergio Herrera.

Osasuna je ovom pobjedom skočila na 12. mjesto ljestvice sa 25 bodova, dok je Levante na 10. poziciji s dva boda više.

gol expired Aubameyang zabio hat-trick, Arsenal preskočio Leeds: Manchester United kiksao divider

Bila je to njihova druga pobjeda zaredom, a u prošlom kolu također je heroj bio Budimir golom za 2:1 protiv Eibara u 86. minuti.

U ranije odigranom derbiju kola Real Madrid je pobijedio Valenciju s 2:0 vrativši se na drugo mjesto Primere.

Bila je to treća uzastopna pobjeda "Kraljevskog kluba", a golove su zabili Karim Benzema (12) i Toni Kroos (42). Luka Modrić odigrao je odličnu utakmicu.