istra iznenadila

Trener Hajduka nakon poraza: "VAR nam je poništio oba gola, malo je to čudno"

Nakon utakmice svoj komentar je dao Adnan Čustović, pomoćnik Ivana Leke koji ne može biti na klupi zbog suspenzije.

Adnan Čustović (Foto: Luka Stanzl/Pixsell)

U sedmom kolu HNL-a zaustavljen je pobjednički niz Hajduka, Istra 1961 je pogotkom u 101. minuti pobijedila splitsku momčad s 1:0 (0:0).

Prije ovog susreta Hajduk je imao pet pobjeda u nizu, dok je Istra 1961 u Split došla bez ovosezonske pobjede. Imala je četiri remija i dva poraza. No, oba su niza ove subote prekinuta. Jedini pogodak postigao je Mateo Lisica u 101. minuti.

Hajduk je imao dosta šansi, neke su bile s par metara od gola. Bijeli su čak i zabili dva gola, no VAR ih je poništio.

''Nismo bili u našem najboljem izdanju. Treba analizirati, ali nismo bili pravi kao momčad. Istra je dobro otvorila utakmica, preko Čuića su imali šansu, a poslije smo imali prilika preko Melnjaka, Krovinovića, Livaje. U drugom dijelu momčad je pokušala, stisnuli smo Istru iako nismo bili najbolji. VAR nam je poništio oba pogotka, malo čudno, iako moram reći da nisam pogledao snimku. je li bilo bolje 0:0 ili ne izgubiti, ali porazi su sastavni dio natjecanja. Izgubili smo svi mi koji navijamo za Hajduk.

Imamo dva tjedna, moramo napuniti baterije i krenuti još jače. S naše strane nije bilo neozbiljnosti, znali smo da je Istra opasna ekipa. Ovaj poraz sve nas boli i moramo nastaviti još jače.

Luka Vušković? Još uvijek je ozlijeđen i trenirao je individualno, moram vidjeti sa medicinskim osobljem. Momčad bez energije? Istra je igrala defenzivno, sa petoricom u obrani gdje ih je bilo teško probiti, da smo iskoristili svoje šanse sve bi drugačije izgledalo. Pomoćni ili glavni trener? Draže mi je biti pomoćni'', rekao je Čustović.