Albanski reprezentativac Adrion Pajaziti trebao je postati prvo ljetno pojačanje Hajduka, ali njegov klub, londonski Fulham, odlučio je aktivirati opciju u ugovoru koja je stavila na čekanje već dogovoreni Pajazitijev dolazak na Poljud.
Pajazitiju, koji je proljeće proveo na posudbi u Gorici tamo svojim igrama potvrdio da je riječ o odličnom, motoričnom veznjaku, ugovor s Fulhamom trajao je do 30. lipnja.
Nakon što ga je Fulham plaćao dok je igrao za Goricu, nije bilo nikakvih naznaka da bi moglo doći do produljenja suradnje. Štoviše, interes za njegovim dovođenjem pokazali su Hajduk i Rijeka koja ga je također htjela dovesti u svoje redove, međutim presudio je poziv Gorana Vučevića koji će u budućoj hijerarhiji unutar Hajduka biti član Uprave za sport.
Bio je Pajaziti velika želja trenera Gonzala Garcije koji u njemu vidi pravo rješenje za jednu od dvije "osmice" u formaciji 4-3-3, Vučević je reagirao i sve se dogovorio s 22-godišnjim Albancem.
No, umjesto skorašnjeg predstavljanja Pajazitija kao novog igrača, Hajduk se našao u problemu zbog Fulhamove odluke da mu produži ugovor na još godinu dana.
Iz svega ovoga dalo bi se iščitati da su Englezi osujetili njegov plan da po isteku ugovora kao slobodan igrač prijeđe u Hajduk pa su produljili ugovor s ciljem da izvuku kakvu takvu odštetu. Dodajmo kako Transfermarkt Pajazitija procjenjuje na 800.000 eura.