Thibaut Courtois neće studeni 2020. pamtiti po dobrom. Belgijska vratarska zvijezda i čuvar mreže Real Madrida u samo 10 dana napravio je dvije katastrofalne pogreške.
Prva je stigla u Ligi nacija u utakmici Belgije i Danske. Primio je na prvi pogled sličan gol kao Paul Robinson na Maksimiru, uz bitnu razliku - Robinsonu je "krtica" prebacila loptu preko noge, dok je Courtoisu prošla ispod kopačke.
Srećom po njega, njegovi suigrači bili su raspoloženi, pa je Belgija slavila s 4:2.
Slično mu se ponovilo i u porazu Reala od Alavesa. Pri rezultatu 1:0 za Alaves opet je bio dekoncentriran - predao je loptu točno u noge Alavesovom Joseluu, koji je bez problema pogodio Realovu mrežu za konačnih 2:0.
Gol možete pogledati OVDJE.
Ovaj put Courtois nije imao tu sreću da ga spase suigrači. Real je odigrao blijedu partiju i još jednom kiksao, a belgijski vratar postao je jedan od glavnih tragičara.