Ali ne i Staru damu

Trenera Juventusa pitali tko su glavni favoriti za osvajanje Serie A, naveo je dva kluba

Juventus je najuspješnija momčad u talijanskoj prvoj ligi, s 36 osvojena naslova, posljednjim 2020. godine. U četiri sezone od tada Inter je dvaput osvojio prvenstvo, dok su Napoli i Milan osvojili po jednom.

Thiago Motta (Foto: Afp)

"Inter i Napoli favoriti su za osvajanje naslova Serie A, izjavio je trener Juventusa Thiago Motta uoči nedjeljnog gostovanja kod rivala Intera.

"Jasno je da su favoriti za osvajanje lige Napoli i Inter, oni su osvojili posljednja dva Scudetta. Sutra se moramo suočiti s Interom s fokusom i hrabrošću", rekao je Motta novinarima u subotu.

Juve je prošlu sezonu završio na trećem mjestu, ali je razlika između njih i prvaka Intera, koji je skupio 94 boda, iznosila 23 boda.

U sezoni 2022.,/2023., kada je Napoli osvojio naslov s 90 bodova, Juve je završio na sedmom mjestu, zaostavši 28 bodova.

Juve trenutno zauzima treće mjesto sa 16 bodova, samo jedan iza drugoplasiranog Intera i tri boda iza vodećeg Napolija.

Upitan je li se razlika smanjila, Motta, kojem je ovo prva sezona na klupi Juventusa, rekao je: "Nisam ja taj koji mislim da jest, činjenice govore same za sebe."

Juventus je u utorak doživio prvi poraz ove sezone, izgubio je 0-1 kod kuće od Stuttgarta u Ligi prvaka, ali trener je rekao da su njegovi igrači već ostavili neuspjeh iza sebe.

"To je prvi poraz koji se dogodio ove sezone. Čak i kada pobijedimo, idemo dalje. Nema vremena za slavlje ili razmišljanje o pobjedi. Prošlost je u prošlosti; Stuttgart je iza nas, a sada ćemo igrati protiv Intera", kazao je Motta.

Juventus je postigao 11 golova u osam utakmica u Serie A, a Inter je zabio 17 - što je drugi najbolji rezultat iza Atalantinih 18.

Tablice omogućuje Sofascore

Hajduk slavlje protiv Lokomotive Hajduk slavio protiv Lokomotive: Kalinić kardinalno pogriješio, Sigur lijepo zabio i izvukao Bijele divider

Zrinka Ljutić Brignone pobijedila u prvoj utrci nove skijaške sezone, Ljutić pogoršala plasman u drugoj vožnji divider

Arsene Wenger Wenger se na posebnom mjestu naklonio Modriću, posebno ga fascinira Lukin životni put divider

Barcelona je povela golom Roberta Lewnadowskog Barca demolirala Real usred Madrida: Lewandowski otvorio Kraljeve, Raphinha i Yamal ih dokrajčili divider

Shara Magomedov Nova UFC-ova zvijezda kao da je iz Renmanove pjesme: "S jednim okom snima riju, drugo mane..." divider