Osmina finala Coppa Italije donosi nekoliko zanimljivih susreta, ali najglamurozniji okršaj dakako je onaj u Rimu gdje će Lazio ugostiti Milan. Uoči ovog ogleda iz Italije stiže vijest koja je iznenadila mnoge – kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić neće biti u sastavu Rossonera za ovaj kup-susret.
Tri vijesti o kojima se priča
Talijanski mediji ističu kako je trener Massimiliano Allegri odlučio svom ključnom veznjaku ponuditi predah nakon intenzivnog ritma u prvoj polovici sezone.
Tko će zamijeniti Modrića u veznom redu?
Modrić je dosad upisao 14 nastupa za Milan, pri čemu je odigrao svih 13 prvenstvenih utakmica te još jednu u Kupu. Upravo zbog te kontinuirane minutaže, kao i zbog činjenice da ga čeka zahtjevan nastavak borbe za vrh Serie A, Allegri je procijenio da je sada pravi trenutak za odmor svog iskusnog Hrvata.
Prema pisanju ugledne Gazzette, mjesto u sredini terena umjesto Modrića mogli bi zauzeti Adrien Rabiot ili Samuele Ricci, koji ulaze u uži krug kandidata za početni sastav.
Hrvatska će imati predstavnika na terenu
Ipak, unatoč Modrićevu izostanku, hrvatski nogomet svejedno bi mogao imati predstavnika od prve minute – Tomu Bašića. Veznjak Lazija vratio se u vrhunsku formu i odigrao posljednjih devet ligaških utakmica, iako je na početku sezone bio potpuno van planova Maurizija Sarrija.
Bašić je započeo i posljednji međusobni ogled ovih momčadi, odigran u 13. kolu Serie A, u kojem je Milan slavio minimalno 1:0. Tada je na terenu proveo 85 minuta, dok je s druge strane Luka Modrić odradio cijelu utakmicu.
Rossoneri u Rim stižu u iznimno dobrom raspoloženju – u posljednjih 13 utakmica nisu doživjeli poraz. Posljednji put pokleknuli su još 23. kolovoza protiv Cremonesea, a od tada su nanizali devet pobjeda i četiri remija.