Rijeka doznala suparnika u 3. pretkolu Europske lige, prođe li Rumunje

Elfsborg je izbacio Šerif i čeka boljeg iz ogleda Rijeke i Corvinula u 3. pretkolu Europske lige.

Elfsborg (Foto: Afp)

Ukoliko prođu rumunjskog drugoligaša Corvinul nogometaši Rijeke će u trećem pretkolu Europske lige igrati protiv švedskog predstavnika Elfsborga.

U drugom pretkolu ovog natjecanja Elfsborg je bio bolji od moldavskog Šerifa. Nakon minimalne 1-0 pobjede u gostima Šveđani su pred svojim navijačima slavili s 2-0. Prvi pogodak u uzvratu je postigao 19-godišnji Ganac Wolji Jalal Abdullai u prvoj akciji na susretu, u prvoj minuti. Drugi Ganac, Michael Baidoo, bio je koban po Šerif u 73. minuti kada je golom za 2-0 definitivno pogurnuo svoju momčad prema trećem pretkolu.

Za goste je od 69. minute zaigrao hrvatski nogometaš Roko Jureškin.

Elfsborg je u natjecateljskom ritmu budući da traje švedsko prvenstvo. Nakon 16 odigranih kola Elfsborg se nalazi na sedmom mjestu ljestvice tamošnjeg prvenstva.

Dejan Petrovič Rijeka igrala 103 minute za minimalnu pobjedu, Rumunji promašili penal za izjednačenje u drugom dijelu divider

Hajduk - HB Torshavn Hajduk odigrao nulu na Farskim Otocima i prošao u treće pretkolo: Ivan Rakitić debitirao! divider

Barakude Barakude bez problema do druge pobjede: Hrvatska lakoćom svladala Rumunjsku u Parizu divider

Prati nas na Instagramu!
Smjena na Maksimiru! ⚽️

Tko će biti novi trener Dinama?✅️
Kakva bi to igra sudbine bila da Željko Sopić naslijedi Sergeja Jakirovića u Dinamu 👀

📸Ronald Goršić/CROPIX
Možda je to bila tema razgovora između Jakira i Kompanyja nakon utakmice? Nikad nećemo saznati... ⚽