još jedan hrvat u serie a

Povijesni uspjeh jednog od najstarijih talijanskih klubova: Prvi put izborili nastup u najvišem rangu

Nogometaši Spezije ispisali su povijest nakon što su prvi put u 114-godišnjoj povijesti kluba izborili nastup u Serie A.

Nogometaši Spezije prvi su put u 114-godišnjoj klupskoj povijesti izborili nastup u prvoj talijanskoj ligi.

Usprkos domaćem porazu 0:1 od Frosinonea u uzvratnom susretu finala doigravanja za plasman u Serie A, Spezia je izborila plasman u društvo najboljih zahvaljujući pobjedi 1:0 iz prvog dvoboja prije četiri dana.

Iako je ukupni rezultat nakon 180 minuta bio 1:1, Spezia je ukupni pobjednik jer je bila bolje plasirana nakon ligaškog dijela. Nakon odigranih 38 kola Spezia je bila treća sa 61 bodom, dok je Frosinone u doigravanje ušao s osme pozicije s 54 boda.

gol expired Totalna ludost u Ligi prvaka: Vratar u razmaku od dvije minute obranio tri kaznena udarca! divider

Nadu Frosinoneu kako će se vratiti u Serie A, u kojoj je igrao u sezoni 2018./2019., dao je Rohen golom u 61. minuti, no do kraja utakmice gosti iz okolice Rima nisu uspjeli još jednom zatresti mrežu domaćina.

Mladi hrvatski stoper, 22-godišnji Martin Erlić odigrao je čitavu utakmicu za Speziju.

Još su ranije plasman u Serie A izborili Benevento i Crotone, dok su iz prve lige ispali SPAL, Brescia i Lecce.

gol expired Bomba iz Katalonije: "Messi rekao Koemanu da se ne vidi u Barceloni" divider