efikasan oproštaj

Barcelona se ispuhala na Alavesu: Strpali pet komada u zadnjem kolu Primere

Barcelona je zaključila sezonu Primere visokom pobjedom u utakmici bez uloga.

Nogometaši Barcelone pobijedili su kao gosti Alaves s uvjerljivih 5:0 (3:0) u prvoj utakmici posljednjeg, 38. kola španjolskog prvenstva, koja nije imala nikakvu rezultatsku važnost ni za jednu momčad.

Barceloni ništa nije moglo donijeti pomak s drugog mjesta, a Alaves je u prethodnom kolu osigurao opstanak u Primeri.

Fati je u 24. minuti načeo mrežu domaće momčadi nakon ubačaja Lea Messija. Deset minuta poslije kapetan Barcelone je postigao pogodak za 2:0 na asistenciju Puiga, a u 44. minuti je Luis Suarez nakon sjajne akcije povisio na 3:0.

gol expired Zastrašujuć pad prvaka u motociklizmu: Vlastiti motor ga poklopio, mora na operaciju divider

U 57. minuti je Nelson Semedo pogodio za 4-0, a po drugi put se u ulozi asistenta našao Puig. U 75. minuti je Leo Messi postigao svoj drugi pogodak, a drugu asistenciju na utakmici upisao je i Jordi Alba.

Ivan Rakitić nije bio u Barceloninom sastavu zbog žutih kartona.

Barcelona je završila sezonu sa 82 boda i na drugom mjestu, dok je Alaves sa 39 bodova ostao u elitnom razredu.

gol expired Tko je Srbin koji je neočekivano debitirao za Dinamo? Bio je Zvezdina nada, vratio se u rodni grad divider

Primeru sigurno napuštaju Espanyol i Mallorca, a pridružit će im se Leganes ili Celta Vigo. Leganes od 21 sat dočekuje novog prvaka Real Madrida, a Celta Vigo gostuje kod Espanyola. Leganes za spas mora tražiti pobjedu i nadati se da Celta neće slaviti u Barceloni.

Zanimljiva je i borba za Europsku ligu za koju uz sigurni, petoplasirani Villarreal (57 bodova) konkuriraju Real Sociedad (55), Getafe (54), Valencia (53) i Granada (53).