još rijeka ili dinamo

Slaven Belupo iznenadio Goricu i izborio polufinale Kupa

Momčad iz Koprivnice se tako sedmi put u svojoj povijesti probila do polufinala, dok je Gorici već i plasman u četvrtfinale najveći uspjeh u klupskoj povijesti.

Nogometaši Slaven Belupa izborili su plasman u polufinale hrvatskog Kupa nakon što su u četvrtfinalu priredili iznenađenje pobijedivši na gostovanju Goricu sa 2:1.

Gosti su poveli u 11. minuti, nakon ubačaja iz kornera Mikulić je zabio za vodstvo. Izjednačio je Ndiaye u 53. minuti, no Slaven Belupo je u 75. minuti ponovo došao do prednosti, a nakon brze kontre zabio je Krstanović kojem je odlično asistirao Mikulić.

gol expired Rat velikana zbog Ronalda: Juve optužuje Real i Barcu, licemjerstvo caruje divider

Gorica je u samoj završnici mogla izjednačiti, no Lovrić je u 84. minuti pogodio vratnicu iz slobodnog udarca.

U nešto ranije odigranom susretu Osijek je izborio polufinale pobijedivši u Zaprešiću Inter s 2:0.

Slaven Belupo i Osijek su se tako pridružili Lokomotivi koja je u utorak kao gost svladala vodeći sastav Druge lige Šibenik s 4:0, a strijelci su bili Uzuni (27), Karačić (48), Cokaj (82) i Halilović (90+2).

Posljednjeg putnika u polufinale doznat ćemo 5. veljače kada se sastaju Rijeka i Dinamo.