JE LI MOGUĆE?

Sjajni Livaković sačuvao netaknutu mrežu u velikom derbiju, Fener sanja naslov u zadnjem kolu

Fenerbahče je sačuvao nadu u naslov prvaka.

Dominik Livaković (Foto: Profimedia)

Nogometaši Fenerbahčea produžili su nadu u borbi za naslov prvaka nakon što su u susretu 37. kola turskog prvenstva u velikom derbiju na gostovanju pobijedili Galatasaray sa 1-0.

Pogodak odluke zabio je Caglar Soyuncu u 71. minuti nakon ubačaja iz kornera.

Fener je do pobjede stigao premda je od 22. minute igrao bez isključenog Alexandera Djikua. Ganski veznjak je u 12. minuti zaradio prvi žuti, a deset minuta kasnije i drugi. Zanimljivo, oba žuta zaradio je zbog prekršaja nad urugvajskim veznjakom Lucasom Torreirom. Za pobjednički sastav odlično je branio Dominik Livaković.

Utakmicu je vodi domaći sudac Arda Kardesler, no u VAR sobi je sjedio Talijan Fabio Maresca.

Zanimljivo, za vrijeme zagrijavanja došlo je do naguravanja između domaćeg braniča Abdulkerima Bardakcija i suparničkog veznjaka Merta Yandasa. Situaciju su smirili njihovi suigrači koji su ih razdvojili. Napeto je bilo i na samom startu, pa je sudac u prvih 13 minuta pokazao četiri žuta kartona.

Kolo prije kraja prvenstva Galatsaray i dalje ima velika tri boda prednosti i u zadnjem kolu na gostovanju kod Konyaspora treba barem bod. Fenerbahče u zadnjem kolu dočekuje Istanbulspor. U slučaju istog broja bodova Fener je bolji u međusobnom skoru.

Galata vodi sa 99 bodova, Fener ima 96, a treći je Trabzonspor sa 64 boda.