Hrvatski reprezentativni napadač Eduardo da Silva fantastičnim pogotkom donio je pobjedu svojem Arsenalu na gostovanju kod West Hama, u 3. kolu FA kupa...

Iako su gubili na poluvremenu, nogometaši Arsenala prošli su neokrznuti kroz teško gostovanje kod West Hama. Naime, zahvaljujući golovima Ramseyja i Eduarda Topnici u samoj završnici preokrenuli utakmicu i rezultatom 2-1 izborili plasman u 4. kolo FA kupa.

No, bila je Wengerova ekipa jako blizu poraza. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela loše postavljena ofsajd zamka omogućila je Alessandru Dijamantiju da izađe sam ispred Fabijanskog i s lakoćom zabije za 1-0 West Hama. Arsenal nije dobro djelovao na terenu, momčad je stvarala malo šansi, sve do same završnice, kada se dogodio preokret.

U 79. minuti Velšanin Aaron Ramsey zabio je na asistenciju Vele i tada je postalo jasno da Topnici ipak neće ispasti poput ManUtda. U 83. minuti Eduardo je glavom donio pobjedu Arsenalu. Bio je to prekrasan gol, a opet je asistent bio Vela.

Bio je to njegov peti ovosezonski gol u dresu Arsenala i treći u posljednje četiri utakmice.

'Eduardo se polako vraća. Nije ga bilo gotovo godinu dana (lom fibule lijeve noge). Nogomet nije poput motora automobila kojeg upalite i vozite 100 milja na sat. Svi se igrači nakon teške ozljede vraćaju polako i to se događa s njim. Bolji je iz utakmice u utakmicu', rekao je Wenger, čija će momčad u 4. kolu FA Cupa snage odmjeriti sa Stokeom.

Otkad ga je Wenger preuzeo, Arsenal nikad nije ispao u 3. kolu FA kupa, prvom u kojeg se uključuju ekipe iz Premiershipa. Ovaj put je bio blizu...

Lakoćom je pak četvrto kolo izborio Chelsea, koji je na Stamford Bridgeu pobijedio drugoligaša Watforda 5-0. Dva je gola zabio 20-godišnji napadač Daniel Sturridge.