Odlično otvorio sezonu

Nastavlja se dobra forma Roka Šimića: Zabio četvrti pogodak u prvenstvu

Roko Šimić postigao je pogodak u remiju RB Salzburga protiv kluba Austria Klagenfurt.

Roko Šimić (Foto: Afp)

U 10. kolu austrijske Bundeslige Roko Šimić zabio je svoj četvrti pogodak u prvenstvu. Već u sedmoj minuti načeo je mrežu domaćina iz Klagenfurta.

Za goste iz Salzburga na 2:0 povisio je Amankwah u 29. minuti, no samo deset minuta kasnije srpski stoper Strahinja Pavlović dobio je izravni crveni karton.

Mateo Kovačić Legende sasule paljbu na Matea Kovačića: "Što to izvodi? Gadan prekršaj, to je za crveni karton" divider

S igračem više Austrija Klagenfurt do poluvremena je smanjila vodstvo gostiju na 1:2 Wimmerovim pogotkom. Salzburg nije izdržao do kraja te je primio još jedan pogodak za konačnih 2:2, a strijelac je bio Jartiz.

S četiri pogotka u prvenstvu Šimić je drugi najbolji strijelac RB Leipziga. Upisao je još pogodak i asistenciju u utakmici protiv Benfice u Ligi prvaka.