Borba za ostanak

Šibenik iščupao bod u Varaždinu: Domaćin propustio šansu u prvom poluvremenu

Nogometaši Varaždina i Šibenika u prvoj su utakmici 29. kola Prve HNL igrali 1-1 (1-0).

Varaždin je poveo golom Đuraseka (11), a dragocjen bod Šibeniku osigurao je Jurić (75-11m).

Varaždin je svoju daleko bolju igru u prvom poluvremenu okrunio samo jednim pogotkom i to već u 11. minuti. Harrera je prihvatio loptu na desnom krilu i uposlio Đuraseka koji je ostao nečuvan na 15-ak metara od gostujućeg gola. Uslijedio je precizan udarac na koji vratar Šibenika nije niti reagirao.

Drugim poluvremenom dominirao je Šibenik, a taj se pritisak ispatio 20-ak minuta prije kraja. Kolarić je nespretno zakačio Sahitija, sudačka postava procijenila je kako je do kontakta došlo u kaznenom prostoru, a siguran izvođač najstrože kazne je u 75. minuti bio Jurić.

Šibenik je ovim bodom stigao na šesto mjesto sa 28 bodova, jednim više od sedmog Slavena Belupa, a Varaždin na osmo mjesto sa 25 bodova, jednim više od devete Istre 1961. Posljednja je Lokomotiva sa 20 bodova.

Na vrhu je Dinamo sa 64 boda, dva manje uz utakmicu više ima drugi Osijek.