Rakitić od prve minute

Sevilla zaustavila Barcelonu: Real ima veliku šansu

U susretu 30. kola španjolskog nogometnog prvenstva Sevilla i Barcelona su na stadionu Sanchez Pizjuan odigrali bez golova.

Barca je ovim rezultatom otvorila priliku Real Madridu da pobjedom protiv Real Sociedada dostigne katalonskog velikana. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić je za Barcelonu igrao do 88. minute.

Barcelona je od prve minute stisnula Sevillu, no prvu pravu priliku na utakmici imao je domaćin u 11. minuti, ali je Kounde pucao pored gola. Deset minuta kasnije iz slobodnog udarca je zaprijetio Messi, ali bez promjene rezultata.

gol expired Pobješnjeli Messi nasrnuo na brazilskog braniča: Kako je moguće da je prošao bez kartona? divider

Najbolju priliku u prvom dijelu Barca je imala u 25. minuti kada je pucao Suarez, a vratar Vaclik odbio loptu, no Braithwaite se u nastavku nije snašao.

U 55. minuti Sevilla je prvi put pucala u okvir gola, Ocampos je pucao, ali je Ter Stegen odlično reagirao. U 73. minuti se Messi još jednom okušao iz slobodnog udarca, ali je češki vratar bio spreman.

Barca je u 88. minuti mogla do pobjede, Jordi Alba je ubacio s desne strane, Suarez je pucao, ali preko gola. U posljednjim trenucima susreta Sevilla je imala sjajnu priliku, ali je Ter Stegen vrhunski reagirao na udarac Sergia Reguilona.

gol expired Znak da Rakitić napušta Barcu!? Evo što je Messi napravio hrvatskom veznjaku divider

Mallorca i Leganes su u ranije odigranom susretu remizirali 1-1. Domaćin je poveo u devetoj minuti golom Salve Seville, a izjednačio je Oscar Rodriguez tri minute prije kraja. Hrvatski nogometaš Ante Budimir je igrao za Mallorcu do 68. minute.

Villarrela je na gostovanju pobijedio Granadu sa 1-0 golom Morena u 11. minuti.

Na ljestvici vodi Barcelona sa 65 bodova, Real Madrid je drugi s tri boda manje, a treća je Sevilla sa 52 boda.

Zelg Galešić Tko je najluđi na Balkanu? ''Znaš kad bi mene žena pustila na Zrće ako ne ovako, nikada'' divider