Bravo Niksi!

Odlična forma prije Svjetskog prvenstva: Vlašić strijelac i asistent u pobjedi Torina!

Nikola Vlašić bio je najzaslužniji za pobjedu Torina protiv Sampdorije.

Hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić bio je prvo ime Torina u pobjedi od 2:0 protiv Sampdorije.

Vlašić je prvo upisao asistenciju u 29. minuti, kada je goste načeo Nemanja Radonjić, dok je utakmica odlučena u 59. minuti. Tada je Vlašić leđima okrenut suparničkim vratima primio loptu, okrenuo se te s deset metara pogodio suprotni kut za 2:0.

Vlašića je hrvatski trener Ivan Jurić zamijenio u 90. minuti, a bio je ovo njegov četvrti prvenstveni pogodak ove sezone. Torino je trenutačno deveti na ljestvici.

Inter gubio pa Bologni utrpao šest komada

Golom Lykogiannisa Bologna je povela kod Intera 1:0, no ogled su gosti završili sa čak šest primljenih pogodaka (6:1 za Inter). Dva puta je strijelac za milansku momčad bio Dimarco, dok su po gol dodali Džeko, Martinez, Calhanoglu iz jedanaesterca te Gosens. Za Inter je u 62. minuti u igru ušao Marcelo Brozović, dok je drugo poluvrijeme za goste odigrao Nikola Moro. Inter je došao na četvrto mjesto ljestvice.

Fiorentina je na domaćem terenu svladala Salernitanu 2:1 golovima Bonaventure i Jovića u 81. minuti. Dia je bio strijelac za goste iz Salerna za koje je od 75. minute zaigrao Domagoj Bradarić.

Kolo će u četvrtak zatvoriti Verona - Juventus i Lazio - Monza.

Serie A, 14. kolo:

Fiorentina - Salernitana 2:1 (Bonaventura 15, Jović 81 / Dia 55)

Inter - Bologna 6:1 (Džeko 26, Dimarco 36, 48, Martinez 42, Calhanoglu 59-11m, Gosens 76 / Lykogiannis 22)

Torino - Sampdoria 2-¸:0 (Radonjić 29, Vlašić 59)

Lecce - Atalanta 2:1 (Baschirotto 28, Di Francesco 30 / Zapata 40)

Sassuolo - Roma 1:1 (Pinamonti 85 / Abraham 80)