Veliki jubilej

Mourinho u 1000. utakmici trenerske karijere pobijedio golom u sudačkoj nadoknadi

Poslije tri kola Serie A Roma se nalazi na prvoj poziciji, s maksimalnim učinkom i najboljom gol-razlikom.

Nogometaši Rome u posljednjem su nedjeljnom dvoboju 3. kola talijanskog prvenstva kao domaćini u dramatičnoj završnici svladali Sassuolo sa 2:1 (1:0) te izbili na vrh ljestvice. Bio je to poklon Rominih igrača za svog trenera Josea Mourinha kojem je ovo bila 1000. utakmica u trenerskoj karijeri.

U prvom poluvremenu Roma je povela golom Cistantea (37) nakon lucidnog proigravanja Pellegrinija, Sassuolo je uzvratio početkom nastavka kada je Đuričić (57) poentirao nakon fenomenalne piruete i asistencije Berardija.

Potom su oba sastava propustila niz sjajnih prilika da bi u prvoj minuti sudačke nadoknade slavlje domaćima osigurao El Shaarawy (90+1) preciznim udarcem sa 15-ak metara koji se od vratnice odbio u mrežu.

Roma je tako ostala s maksimalnim učinkom od devet bodova, kakav imaju i Milan i Napoli, dok je Sassuolo deveti s četiri boda.