poraz milana

Kalinić zabio i asistirao, Fiorentini tek bod: Juve se dodatno odvojio

Uzbudljivo je bilo poslijepodne u talijanskoj Serie A gdje su mnogobrojni ponovno bili Hrvati...

U susretu 22. kola talijanskog nogometnog prvenstva prvak Juventus je rutinski odradio gostovanje kod Sassuola pobijedivši 2-0, Roma je neočekivano izgubila kod Sampdorije 2-3, dok su Fiorentina i Genoa, koju vodi Ivan Jurić, odigrali 3-3, uz pogodak i asistenciju Nikole Kalinića.

'Viole' su vodile 2-0 i 3-2, no gosti se nisu predavali i uspjeli su iščupati bod, drugi u nizu nakon četiri uzastopna poraza.

Domaćin je poveo golovima Josipa Iličića (17) i Federica Chiese (50) kojem je asistirao Kalinić. Međutim, Genoa je od 57. do 59. minute izjednačila golovima Giovannia Simeonea i Oscara Hiljemarka. Kalinić je u 62. minuti svojim desetim pogotkom doveo Fiorentinu u novo vodstvo, no Simeone je u 86. minuti iz kaznenog udarca izjednačio. Jedanaesterac je skrivio Federico Bernardeschi koji je pritom dobio crveni karton.

Kalinić je odigrao cijeli susret za Fiorentinu, Milan Badelj je igrao do 60. minute, dok Hrvoje Milić nije ulazio u igru.

Prvak Juventus je rutinski odradio gostovanje kod Sassuola pobijedivši 2-0. Torinska 'Stara dama' je u prvih 25 minuta zabila dva gola, a potom rutinski odradila dvoboj do kraja. Strijelci su bili Gonzalo Higuain (9) i Sami Khedira (25). Mario Mandžukić je igrao cijeli susret za Juve, dok je Marko Pjaca ušao u igru u 77. minuti.

Osim bodova osvojenih protiv Sassuola, Juventus je razveselio i poraz Rome na gostovanju kod Sampdorije 2-3. Roma je vodila 1-0 i 2-1, ali je domaćin uspio okrenuti rezultat.

Strijelci za Sampu bili su Dennis Praet (20), Patrik Schick (71) i Luis Muriel (73), a za goste su pogotke postigli Bruno Peres (5) i Edin Džeko (66). Ante Budimir nije nastupio za domaćine.

Poraz je upisao i Milan koji je kod Udinesea izgubio 1-2. Gosti su poveli golom Giacoma Bonaventure u osmoj minuti, izjednačio je Cyril Thereau u 31. minuti, a pobjedu domaćinu donio je Rodrigo De Paul u 73. minuti.

Stipe Perica i Andrija Balić nisu igrali za Udinese, dok je Mario Pašalić odradio cijeli dvoboj za goste.

Cagliari i Bologna su remizirali 1-1, a Bruno Petković nije nastupio za goste.

Na ljestvici vodi Juventus sa 51 bodom, Roma je druga sa četiri boda manje i utakmicom više, dok je Napoli treći sa 44 boda i susretom manje.

Posljednja tri mjesta koja vode u niži rang natjecanja drže Crotone (13), Palermo (109 i Pescara (9).

Serie A, rezultati:

Sassuolo - Juventus 0-2 (Higuain 8, Khedrira 25)
Sampdoria - Roma 3-2 (Praet 21, Schick 71, Muriel 73 / Bruno 5, Džeko 66)
Fiorentina - Genoa 3-3 (Iličić 18, Chiesa 50, KALINIĆ 62 / Simeone 57, 86-11mHiljemark 59)
Crotone - Empoli 4-1 (Stoian 25, Falcinelli 56, 90+1-11m,90+2 / Mchedlidze 40)
Cagliari - Bologna 1-1 ( Borriello 90+2 / Destro 64)
Udinese - Milan 2-1 (Thereau 31, De Paul 73 / Bonaventura 8)
Torino - Atalanta 1-1 (Falque 16 / Petagna 66)