Igrao i Moro

Bologna pokvarila Brekalov debi u dresu Fiorentine, bivši dinamovac ušao u drugom dijelu

Nogometaši Bologne pobijedili su Fiorentinu u gostima 2-1

Josip Brekalo (Foto: Boris Kovacev / CROPIX)

Nogometaši Bologne pobijedili su Fiorentinu u gostima 2-1, u susretu 21. kola talijanske Serie A, a za domaćina je debitirao hrvatski nogometaš Josip Brekalo.

Tijekom zimskog prijelaznog roka Brekalo je iz Wolfsburga došao u Fiorentinu. Na klupi za pričuve je bio tijekom tjedna u Kup utakmici protiv Torina, ali tada nije ulazio u igru, dok je protiv Bologne na teren istrčao u 72. minuti.

Napoli Napoli nastavlja jurišati prema tituli prvaka: Nastradala je i Spezija divider

Gosti su poveli pogotkom Orsolinija iz jedanaesterca u 14. minuti, dok je domaćin izjednačio golom Saponare samo pet minuta kasnije. Dvoboj je odlučen početkom drugog dijela, u 47. minuti je Austrijanac Posch zabio za tri boda Bologne. Inače, minutu prije nego je u igru ušao Brekalo, za goste je zaigrao Nikola Moro.

Ova su dva sastava u posve različitom ritmu u Serie A. Fiorentina u zadnje četiri utakmice ima remi i tri poraza, a Bologna remi i tri pobjede.

Obje su momčadi ostale na pozicijama gdje su bile i prije ove utakmice, Bologna je deveta, a Fiorentina na 12. mjestu.

U ponedjeljak će igrati Verona - Lazio i Monza - Sampdoria, dok kolo završava u utorak utakmicom Salernitana - Juventus.