glavni favoriti

Napoli nastavlja jurišati prema tituli prvaka: Nastradala je i Spezija

Nakon 21 odigrane utakmice momčad iz Napulja ima 56 bodova.

Napoli (Foto: Afp)

Nogometaši Napolija došli su do pete uzastopne prvenstvene pobjede slavljem od 3:0 (0:0) na nedjeljnom gostovanju u La Speziji, kojom su stvorili zalihu od 16 bodova ispred najbližih pratitelja na ljestvici.

Sva tri pogotka vodeća momčad Serie A postigla je u drugom poluvremenu.

Vodstvo momčadi Luciana Spalettija donio je Gruzijac Kvartaškelia u 47. minuti iz kaznenog udarca dosuđenog zbog neopreznog igranja rukom Recce u šesnaestercu. Preostala dva pogotka postigao je Nigerijac Victor Osimhen u 69. i 73. minuti, kad je Napoli iskoristio pogreške domaće obrane.

Marko Livaja Rijeka šokirala Hajduk na Poljudu: Labrović obranio penal Livaji u ludoj završnici jadranskog derbija divider

Nakon 21 odigrane utakmice momčad iz Napulja ima 56 bodova, čak 18 više od drugoplasiranog milanskog Intera i trećeplasirane Rome. Spezia je sa 18 bodova na 17. poziciji, pet bodova iznad zone ispadanja.