Mali zaustavili velike

Rudeš opet iznenadio Osijek: Četiri velika iznenađenja u istom kolu!

Rudeš i Osijek odigrali su 1:1 u 10. kolu Prve HNL...

U posljednjem susretu 10. kola Prve HNL Rudeš i Osijek su na stadionu NK Zagreba odigrali 1-1.

Domaćin je poveo u 20. minuti golom Maria Budimira na asistenciju Tomislava Turčina, a izjednačio je u 72. minuti Alen Grgić nakon ubačaja Petra Bočkaja. Budimiru je ovo već drugi gol u samo tri odigrane utakmice u dresu Rudeša. Očito je veliko pojačanje za Rudeš.

Osijek je u samoj završnici mogao i do pobjede, no Bočkaj je u trećoj minuti sudačke nadoknade uzdrmao vratnicu.

Novi prvoligaš je tako drugi put ove sezone "otkinuo" Osijeku dva boda.

"Bijelo-plavi" su sredinom srpnja ugostili Rudeš na startu sezone, a rezultat je bio identičan. Rudeš je tada u vodstvo doveo Kamenar u 66. minuti, dok je svega tri minute kasnije Ejupi zabio za izjednačenje nakon što je Bočkaj prethodno uzdrmao gredu iz slobodnog udarca.

Tako su u ovom kolu sva četiri prvoplasirana kluba Dinamo, Rijeka, Hajduk i Osijek iznenađujuće remizirali s klubovima iz donjeg dijela ljestvice.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 26 bodova, Rijeka je druga sa 22 boda, dok Hajduk i Osijek imaju po 17 bodova. Rudeš je osvojivši bod prepustio začelje ljestvice Istri 1961.