"Vučica" prijeti

Roma se primakla Juventusu na bod zaostatka

Roma je pobijedila Chievo u Veroni 5:3 u 37. kolu Serie A...

Nogometaši Rome u prvom su susretu pretposljednjeg, 37. kola talijanskog prvenstva kao gosti u Veroni svladali Chievo sa 5-3 (2-2) i tako se primakli vodećem Juventusu na samo bod zaostatka.

Chievo je u prvom poluvremenu dva puta vodio golovima Castra (15) i Inglesea (37), ali su El Shaarawy (28) i Salah (42) uspijevali poravnavati.

El Shaarawy (58) i Salah (77) su u nastavku svojim drugim golovima osigurali prednost Romi od 4-2, Džeko (83) je potom povisio na 5-2 da bi Inglese (86) svojim drugim pogotkom na utakmici postavio konačni rezultat.

Roma sada ima 84 boda, dok je vodeći Juventus na 85. Torinski će sastav osigurati šesti uzastopni naslov prvaka Italije ukoliko u nedjelju na svom terenu svlada Crotone.

Romi je ova pobjeda bila važna i u borbi za drugo mjesto koje izravno vodi u Ligu prvaka sljedeće sezone, sada ima četiri boda i utakmicu više od trećeg Napolija koji od 20.45 sati igra na svom terenu protiv Fiorentine.